مولاوردی در بازدید از یک مرکز آموزش و توانبخشی حرفه‌ای معلولان:

دولت یازدهم طرح‌های بزرگی را برای بهبود وضعیت زنان در جامعه طراحی کرده است/ تدوین سند سیاستی اشتغال پایدار در دست اقدام و بررسی است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده صبح جمعه و در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور در مرکز آموزش و توانبخشی حرفه ای معلولان کوروس، از کارگاه تولیدی مجموعه دکور و جعبه جواهر تهران که بیش از 40 زن معلول و سرپرست خانوار در آن مشغول به کار هستند، بازدید کرد.

جمعه 21 فروردين 1394 - 14:09

شهیندخت مولاوردی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با عرض تبریک به مناسبت سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن از طرح های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بهبود وضعیت اشتغال، بیمه و مسکن زنان معلول و سرپرست خانوار در کشور خبر داد و گفت: دولت تدبیر و امید طرح های بسیار گسترده ای برای مشارکت مردمی در طرح های اقتصادی در کشور دارد که امروز از نزدیک شاهد تجربه ای متکی به بازار در حوزه زنان معلول و سرپرست خانوار هستیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده نقش زنان در توسعه اقتصادی و حضور فعال دربخش خصوصی و بحث بازار محوری اقتصاد کشور را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: باتوجه به دغدغه های دولت تدبیر و امید برای موضوع توانمندسازی اقتصادی زنان و همچنین بنابه به شعار «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده است، دولت یازدهم طرح های بزرگی را به منظور بهتر کردن وضعیت زنان در جامعه در دست اجرا دارد.
مولاوردی بر هماهنگی بخش های مختلف دولت برای بهبود وضعیت زنان در جامعه تاکید کرد و افزود: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با انعقاد تفاهم نامه های همکاری با وزارتخانه ها و سازمان های مربوطه در سال گذشته و سال جاری درصدد است تا اقدامات فوری و اساسی را برای بهتر کردن وضعیت زنان در جامعه پیگیری کند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در پاسخ به سوالی درباره طرح های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای حل مشکل مسکن زنان سرپرست خانوار در کشور، گفت: این معاونت با همکاری وزارت راه و شهرسازی در شناسایی زنان سرپرست خانوار و زنان معلول در کشور مشارکت و همکاری می کند که ان شاءالله در دولت تدبیر و امید، قدم های خوب و مناسبی برای خانه دار شدن این افراد برداشته خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر دغدغه های مقام معظم رهبری برای ارزش گذاری کار زنان در جامعه گفت:سند سیاستی اشتغال پایدار با جامعه هدف زنان فارغ التحصیل و بانوان خانه دار با اولویت مناطق محروم کشور در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دست اقدام و بررسی می باشد.
وی ادامه داد: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سال جاری طرح های بسیار خوبی برای کمک به زنان زندانی، بانوان خانه دار و همچنین زنانی که از معضل اعتیاد رنج می برند با همکاری سازمان های مربوطه در این حوزه ها خواهد داشت.
در این دیدار که دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشت، بر ضروت توجه بیشتر به وضعیت اشتغال، مسکن و بیمه زنان سرپرست خانوار و همچنین بانوان معلول جسمی-حرکتی تاکید شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بازدید با تبریک به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) از تحرک های جدی دولت برای تحویل واحدهای مسکونی به معلولان و زنان سرپرست خانوار و همچنین از تلاش دولت برای بیمه کردن این افراد در سال جاری خبر داد.
کارگاه تولیدی مجموعه دکور و جعبه جواهر تهران از سال 1377 تا کنون با هدف کمک به اشتغالزایی زنان سرپرست خانواده و بانوان معلول حرکتی-جسمی در زمینه طراحی، ساخت و اجرای ویترین طلا و جواهر فروشی ها و ارائه جعبه های لوکس و نیمه لوکس داخلی و خارجی زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری، فعال می باشد.

شناسه خبر: 85991