بازدید معاون اول رییس جمهور از طرح ملی حبله رود

معاون اول رییس جمهور از طرح ملی حبله رود،طرح تولید عرقیات گیاهان مرتعی در شهرستان فیروزکوه بازدید کرد.

شناسه خبر: 85784 -

دوشنبه 10 فروردين 1394 - 12:18

دکتراسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) با حضور در روستای لزور واقع در بخش ارجمند از توابع شهرستان فیروزکوه، به همراه وزیر جهادکشاورزی از طرح ملی حبله رود بازدید کرد و از نحوه تولید عرقیات گیاهان مرتعی مطلع شد.
این طرح با هدف بهبود معیشت جامعه محلی، ایجاد اشتغال و بهره‌برداری بهینه از گونه‌های گیاهان مرتعی با چشم انداز احیا و حفظ منابع طبیعی اجرا شده است.
تولید سالانه در این طرح 120 هزار لیتر عرقیات انواع گیاهان دارویی است و برای 12 نفر به صورت مستقیم و 250 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.
پروژه کشت گیاهان دارویی و حفظ مراتع لزور با مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران و دفتر توسعه ملل متحد در قالب طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک و حمایت دفتر تسهیلات کوچک محیط زیست جهانی با هدف توانمندسازی جوامع محلی، مشارکت آنها در تصمیم سازی، تصمیم گیری، اجرا ،پایش و ارزیابی اقدامات اجرایی مرتبط و نیز ایجاد روحیه خودباوری در جامعه بهره‌بردار روستایی در سال 76 به مرحله اجرا درآمد.براساس تجربیات حاصله از این پروژه، شرکت تعاونی ریزبرگ البرز با هدف تولید انواع اسانس‌های گیاهی سالم و ارگانیک و همچنین تهیه اسانس خالص طبیعی و پاستوریزه از سال 84 شروع بکار نمود.
از اهداف مهم این شرکت تعاونی، حفظ گونه‌های گیاهی دارویی خاص منطقه و پاسداری از دانش بومی و سنتی در استفاده از عرقیات گیاهی می‌باشد.

شناسه خبر: 85784

- سفرهای داخلی

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده