رییس جمهوری در پایان جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران:

ایام عید ما رنگ و بوی فاطمی خواهد داشت/ تشریح موفقیت های بزرگ ایران در سال 93 و نوید سالی بهتر/ تاکید بر رعایت مقررات رانندگی و حفظ محیط زیست در سفرهای نوروزی

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ملت ایران در سال 93 با وجود تحریم اقتصادی، خشکسالی و کاهش بهای نفت، موفقیت های بزرگی را در صحنه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی کسب کرد ، گفت که این موفقیت ها در سال آتی، با حضور و مشارکت مردم و حمایت مقام معظم رهبری تداوم خواهد یافت و سال بهتری برای کشور رقم خواهد خورد.

چهارشنبه 27 اسفند 1393 - 13:19

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که روز چهارشنبه و در پایان آخرین نشست هیات دولت در سال 93 با خبرنگاران صحبت می کرد، با تبریک فرارسیدن سال نو به خبرنگاران حاضر و همه ملت ایران گفت: به روح بلند فاطمه اطهر (س) درود و سلام می‌فرستیم که امسال ایام عید ما رنگ و بوی فاطمی خواهد داشت.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه علیرغم همه مشکلات، ملت ایران موفقیت‌های بزرگی را در صحنه‌های مختلف به دست آورد، اظهار داشت: در صحنه سیاست خارجی موفقیت‌های بسیار خوبی داشتیم. روابط ما با همسایگان و با کشورهای دیگر جهان و در مذاکراتی که با کشورهای مختلف داشتیم، از جمله با 1+5، در همه این زمینه‌ها قدم‌هایی به پیش رفت و موفقیت‌هایی کسب کردیم.
رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: روابط ما با همسایگان، امروز نسبت به سال گذشته، سطح بهتری دارد و برنامه‌ریزی ما در روابط اقتصادی با کشورهای همسایه در سال‌های پیش‌رو به نحوی است که با برخی از کشورها حجم تجارت و روابط اقتصادی ما به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه در زمینه تعامل با جهان توانستیم با لطف خداوند، حمایت مردم و هدایت و حمایت مقام معظم رهبری قدم‌های خوبی برداریم، خاطرنشان ساخت: در زمینه مسایل اقتصادی علیرغم اینکه مشکلات اقتصادی پایان نیافته و همچنان مردم مشکلاتی در زندگی‌شان در بخش اقتصادی دارند، اما آمارها و شاخص‌ها به ما می‌گوید که موفقیت‌های قابل ملاحظه‌ای داشتیم که این موفقیت‌ها بار دیگر نشان حمایت، حضور، کمک و تلاش مردم در زمینه‌های مختلف است.
رییس جمهوری رسیدن سطح ارزش پولی صادرات غیرنفتی در سال جاری را به حدود 50 میلیارد دلار که یک رکورد است، مورد اشاره قرار داد و گفت: امیدواریم در سال 94 با همت همه تولیدکنندگان در کشور وضع بهتری در همه زمینه‌های کشاورزی، صنعت و معدن داشته باشیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه تا همین ماه‌های آخر سال 93 گمان نمی‌کردیم که بودجه عمرانی تحقق یافته امسال به رقم 30 هزار میلیارد تومان برسد، اضافه کرد: این رقم در مقایسه با سال قبل تفاوت بسیار زیادی دارد و همه اینها موفقیت‌هایی بوده که از جانب خداوند شامل حال این مردم شده است.
رییس جمهوری در تشریح دستاوردهای دولت در زمینه بهداشت و درمان اظهار داشت: در عرصه بهداشت و درمان و سلامت، وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه ، کار بسیار بزرگی انجام دادند و بیش از 8 میلیون نفر فاقد بیمه را زیر پوشش بیمه قرار دادند.
دکتر روحانی همچنین تصریح کرد: دولت در زمینه مسایل فرهنگی، اجتماعی و رفاهی، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و هنر و همچنین مساله محیط زیست نیز قدم‌های بسیار خوبی برداشته است. در فرصت بهتری در زمینه محیط زیست، آمار و ارقام را هم ارائه خواهیم کرد اما همین‌قدر بگویم که در تهران در سال 93 نسبت به 92، 44 روز بیشتر هوای پاک داشتیم و این نشان آن است که در زمینه مسأله محیط زیست، قدم‌های خوبی برداشتیم هر چند همچنان مشکلاتی در زمینه محیط زیست داریم.
رییس جمهوری با اظهارامیدواری نسبت به اینکه سال آینده سال بهتری برای کشور و ملت ایران باشد، خاطرنشان ساخت: کاملاً به لطف و رحمت الهی نسبت به این مردم و حضور و حمایت ملت و حمایت مقام معظم رهبری مطمئن هستم. در زمینه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سال خوبی خواهیم داشت و در زمینه سیاسی نیز سال آینده دو انتخابات داریم که در همه این زمینه‌ها پیشرفت‌های بسیار خوبی خواهیم داشت.
دکتر روحانی در پایان با بیان اینکه در ایام نوروز و سفرهای نوروزی برای مردم آرزوی سلامتی و سفرهایی خوب دارم، از مردم خواست تا هم با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی در حفظ جان خود و هم‌وطنان بکوشند و هم در سفرهای خود در حفظ محیط زیست کوشا باشند.

شناسه خبر: 85462