یونسی در دیدار نوروزی نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس:

ایران از همگرایی فرهنگی و اشتراکات تاریخی گسترده ای با کشورهای منطقه خاورمیانه برخوردار است/ایران همواره بر تمامیت ارضی و استقلال کشورهای خاورمیانه تاکید می کند

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی با تاکید بر پیوند قومی و مذهبی ایران با بسیاری از کشورهای منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به شعار اصلی دولت مبنی بر همراهی و تنش زدایی در منطقه خاورمیانه و جهان، از همگرایی فرهنگی و اشتراکات تاریخی گسترده ای با کشورهای منطقه خاورمیانه برخوردار است.

شناسه خبر: 85455 -

سه شنبه 26 اسفند 1393 - 20:09

حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی عصر سه شنبه در دیدار نوروزی با نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برداشت های اخیر برخی رسانه ها از سخنانش اظهارداشت: آنچه گفتم حرف جدیدی نبود. ملت ایران در طول تاریخ با ملت های همسایه خود پیوند قومی و فرهنگی داشته است. ملت و جمهوری اسلامی ایران از اتفاقاتی مانند آنچه برای ایزدی ها و سایر اقوام و اقلیت های مذهبی و دینی در عراق و سوریه رخ داد، متاثر شد.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مقتدر خود را دوست و حامی کشورها و مردم منطقه خاورمیانه می داند و همواره بر تمامیت ارضی و استقلال آن کشورها تاکید می کند.
یونسی در ادامه بیان کرد: برخی جریانات سیاسی سخنم را به گونه دیگری منعکس کردند به طوریکه رسانه های خارجی که ضد جمهوری اسلامی ایران هستند و از نفوذ معنوی ایران در منطقه خاورمیانه ناراحتند، سخنانم را تحریف کردند و به فضاسازی رسانه ای پرداختند.
نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با تبریک سال نو و تشکر از حمایت های دولت یازدهم و اقدامات دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی برای پیگیری مسایل اقلیت های دینی، خواستار توجه و کمک بیشتر دولت در حوزه اجرایی و همچنین رفع مشکلات حقوقی اقلیت های دینی شدند.

شناسه خبر: 85455

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده