دکتر شریعتمداری در دیدار وزیر امور دینی بنگلادش:

تهران آماده گسترش بیش از پیش روابط با داکا است/ برای تقویت همکاریهای اقتصادی، باید گام‌های بلندتری برداشت

معاون اجرایی رئیس‌جمهوری در دیدار با "مطیع الرحمان" وزیر امور دینی بنگلادش، با بیان اینکه سیاست خارجی دولت یازدهم مبتنی بر توسعه همکاری‌های بین‌المللی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای دوست و مسلمان در دنیا است، بر تقویت و گسترش روابط میان ایران و بنگلادش تاکید کرد.

شناسه خبر: 85392 -

شنبه 23 اسفند 1393 - 19:40

دکتر محمد شریعتمداری، روابط جمهوری اسلامی ایران و بنگلادش را در عرصه های سیاسی و فرهنگی، عمیق، نزدیک، دوستانه و سازنده توصیف کرد و گفت: تهران آماده گسترش بیش از پیش روابط با داکا است.
معاون اجرایی رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه رقم کنونی مبادلات تجاری ایران و بنگلادش با توجه به امکانات و توانمندیهای دو کشور، راضی کننده نیست، گفت: برای تقویت بیش از پیش همکاریهای اقتصادی تهران – داکا، باید گام های بلندتری برداشته شود.
وزیر امور دینی بنگلادش نیز در این دیدار که عصر شنبه انجام شد، با اشاره به اینکه نخست وزیر کشورش همواره بر توسعه و گسترش روابط با کشورهای اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد، گفت: شک ندارم روابط میان دو کشور با توجه به اهداف مشترکی که در سطح جهانی دارند، در همه زمینه ها بیش از پیش تقویت خواهد شد.
الرحمان با ابراز خشنودی از حضور در ایران و ملاقات نزدیک با مردم کشورمان، روابط دوجانبه ایران و بنگلادش را بسیار قدیمی، تاریخی و صمیمانه دانست و افزود: روحیه آزادی خواهی و آزادی طلبی، وجه مشترک مردم دو کشور است.

شناسه خبر: 85392

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده