مولاوردی در نشست جمعی از مدیران، نخبگان و فعالان فرهنگی – اجتماعی یزد:

در سفر نیویورک دستاوردها و چالش های زنان ایرانی را تشریح می کنیم/رویکرد اعتدال راهکار مقابله با توسعه یافتگی نامتوازن جامعه

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تلاش می کنیم در اجلاس پکن +20 در نیویورک وضعیت موجود، دستاوردها و چالش های زنان ایران را در کنار زنان جهان برای برون رفت از چالش های موجود ارئه دهیم.

شناسه خبر: 85158 -

پنجشنبه 14 اسفند 1393 - 19:04

شهیندخت مولاوردی روز پنجشنبه در نشست مشترک جمعی از مدیران، نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی استان یزد که در سالن شهید منتظر قائم استانداری یزد برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: انقلاب اسلامی راهی را برای زن ایرانی و مسلمان گشود که از ابتذال و تحجر به دور بود به طوری که با پیروزی انقلاب اسلامی هویت زن مسلمان احیا شد.
وی افزود: امروزه با گذشت سی و شش سال از انقلاب اسلامی فرصت مناسبی برای بازخوانی و مقایسه میزان فاصله وضعیت موجود با وضعیت مطلوب ایجاد شده است به طوری که بررسی ها نشان می دهد جامعه از یک توسعه یافتگی نامتوازن رنج می برد که برای حل این مشکل باید میان فرهنگ و اقتصاد توازن ایجاد شود که این عدم توازن در حوزه زنان و خانواده نمود بیشتری می یابد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: دولت های مختلف از جمله دولت سازندگی و اصلاحات در موضوع زنان یک وجه از توسعه را در اولویت قرار می دادند و همه برنامه ها و سیاست ها را حول ان محور انجام می دادند و در دهه قبلی دولتی بر سر کار آمد که تحت عنوان اصولگرایی، مهرورزی و عدالت محوری موضوعات را پیگیری می کرد و اکنون در دولت یازدهم موضوع زنان و خانواده با رویکرد اعتدال پیگیری می شود که باید با تبیین این رویکرد به برنامه ریزی در این حوزه بپردازیم که البته این رویکرد شباهت بیشتری به رویکرد ابتدای انقلاب در این حوزه دارد.
مولاوردی با تاکید بر اهمیت همکاری و هم افزایی برای فعالیت در حوزه زنان تصریح کرد: هر سال در حوزه شکاف جنسیتی گزارشی توسط مجمع جهانی اقتصاد ارائه می شود که ما هر چند در شاخص های آموزشی، بهداشت و امید به زندگی وضعیت مطلوبی داریم اما در حوزه های توانمندی و مشارکت اقتصادی و توانمندی سیاسی زنان جایگاه قابل قبولی را نداریم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: برای تغییر شاخص ها باید درآمد اقتصادی زنان ایرانی با واقعیت های زندگی آنان همخوانی داشته باشد.
مولاوردی با تاکید بر اینکه نیمی از سرمایه انسانی کشور یعنی زنان آماده تر، آگاه تر، سالم تر و مصمم تر از همیشه برای خدمت در جامعه آماده اند، افزود: اگر به درستی از این سرمایه عظیم استفاده شود می توانیم بحران های بسیاری مانند بحران آب و محیط زیست را در مسیر توسعه و پیشرفت از بین ببریم.
وی با تاکید بر توانمندسازی خانواده برای رویارویی با چالش های جهان معاصر گفت: معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده برای توانمند سازی خانواده و در راستای تحقق اسناد بالا دستی مانند سند چشم انداز 20 ساله نظام فعالیت می کند.

شناسه خبر: 85158

- سفرهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده