امام جمعه قم در آیین آغاز به کار سامانه ارتباط مردم با دولت در استان قم:

ارتباط دولت با ملت، از مهم‌ترین عناصر پیشرفت کشور است / افتتاح سامانه 111 استان قم، گام مثبتی در توسعه دولت الکترونیک است

امام جمعه قم تأکید کرد: سامانه ارتباط دولت با مردم یکی از دستاوردهای مهم دولت است که امیدواریم به وسیله این سامانه، به مشکلات مردم به صورت شایسته رسیدگی شود.

شناسه خبر: 85047 -

سه شنبه 5 اسفند 1393 - 13:01

آیت‌الله اعرافی روز سه‌شنبه و در آستانه با سفر چهاردهم کاروان تدبیر و امید به استان قم و در آیین آغاز به کار سامانه ارتباط مردم با دولت در استان قم، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار از نقش آفرینان تسهیل ارتباط مردم با دولت تقدیر کرد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: امیدواریم این سامانه بتواند از حضور فیزیکی برای ارتباط با دولت جلوگیری کند و گام مثبتی برای حرکت به سمت دولت الکترونیک باشد.
امام جمعه قم اظهار داشت: ارتباط دولت با ملت، از مهم‌ترین عناصر پیشرفت کشور به شمار می‌آید؛ انقلاب اسلامی معالجه گسست میان دولت و ملت را هدف‌گیری نموده است و در این راه، به دو ابراز نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نیاز دارد.
آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: ابزار نرم‌افزاری انقلاب اسلامی ایران، مدل حکومت مردم سالاری دینی است؛ در این نوع حکومت که توسط انقلاب اسلامی ایران بنیان نهاده شد، آرا و انتخاب مردم نقش آفرین است و ولایت و زعامت حاکمیت دینی، بر دل‌ها نقش بسته است.
امام جمعه قم ابزار نرم‌افزاری جمهوری اسلامی ایران برای معالجه گسست میان مردم و دولت را مؤثر اما ناکافی دانست و افزود: برای خدمت‌گزاری بهتر و نزدیکی بیشتر دولت با مردم، علاوه بر مدل حکومت، به ابرازهای ارتباطی نیازمند هستیم.
آیت‌الله اعرافی به کارگیری شیوه‌های نو برای ایجاد ارتباط میان دولت و مردم را مفید و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های کشور موظف هستند هم به لزوم ارتباط میان خود و مردم معتقد باشند و هم با به کارگیری شیوه‌های ارتباطی جدید، زمینه این ارتباطات را گسترش دهند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه سخنان خود، اظهار امیدواری نمود حضور هیأت دولت زمینه‌های لازم برای ارتقای استان را فراهم نماید و گفت: استان قم، قلب فکری و معرفتی در ایران و جهان به شمار می‌آید و با توجه به این جایگاه مهم، انتظار می‌رود مسؤولان استانی و هیأت محترم دولت با همت مضاعف خود ظرفیت‌های بیشتری را برای این استان فراهم نمایند.

شناسه خبر: 85047

- سفرهای استانی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده