دیدار دکتر نهاوندیان با حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی

حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهوری بر تلاش های مشترک دولت و حوزه ‌های علمیه برای ارائه چهره واقعی اسلام در جهان تاکید کرد.

شناسه خبر: 84773 -

جمعه 1 اسفند 1393 - 13:43

ایشان با اشاره به اقدامات مخرب غرب در ارائه چهره ای نادرست از اسلام و شیعه بر تلاش روحانیت و دولت برای ارائه چهره واقعی از تشیع و اسلام در جهان تاکید کرد و گفت: باید امکانات و شرایط لازم برای مقابله با اقدامات گسترده غرب در ایجاد جو اسلام هراسی و شیعه هراسی در جهان فراهم شود.
ایشان با تاکید بر اینکه دولت و حوزه های علمیه قم و روحانیت باید به صورت مشترک تلاش کنند تا این رویه اصلاح شود گفت: در این زمینه باید رسانه های خاص تاسیس کرد و جریان های رسانه ای برای ارائه چهره واقعی اسلام و شیعه در جهان تقویت شوند.
حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی همچنین از اقدامات دولت در نزدیکی هرچه بیشتر با حوزه های علمیه و علما و استفاده از نظریات و مشورت های جریانات حوزوی و روحانیت در تصمیم سازی های دولت تشکر و قدردانی کرد.
در این دیدار دکتر نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز ضمن ارائه گزارشی از دستاوردها و تلاش های دولت در حوزه های مختلف از جمله حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر ضرورت و عزم دولت برای تقویت ارتباط حوزه های علمیه با دولت و استفاده از ظرفیت های طلاب و فضلای قم و حوزه های علمیه تاکید کرد.

شناسه خبر: 84773

- سفرهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری