آیت الله نوری همدانی در دیدار دکتر نهاوندیان:

دولت مقتدرانه در جهات مختلف به مردم خدمات می‌دهد/ باید با تعامل موجب اعتلای عزتمندانه و توأم با حکمت نظام شویم

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه «الحمدالله دولت محترم خدمات بسیار خوب و ارزنده‌ای به مردم کشور ارایه کرده است»، اظهار داشتند: خدا را شکر می‌کنیم که دولت امروز مقتدرانه در جهات مختلف از جمله در حوزه اقتصاد و بخصوص در موضوع سلامت و بهداشت به مردم خدمات می‌دهد.

شناسه خبر: 84771 -

جمعه 1 اسفند 1393 - 12:42

ایشان در دیدار با رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به آشنایی سی – چهل ساله خود با دکتر روحانی گفتند: ما منتظر مقدم محترم رییس‌ جمهوری به قم هستیم و این سفر را تأثیرگذار و مهم می‌دانیم.
آیت‌الله نوری همدانی سپس به موضوع مذاکرات هسته‌ای اشاره و تأکید کردند:‌ مذاکره و گفتگو بسیار لازم است، تا دنیا بداند، جمهوری اسلامی ایران اهل منطق، برهان و گفتگوست، اما باید دانست که آمریکا و غرب از طبع خباثت‌آمیز خود دست بر نداشته و نخواهند داشت.
ایشان تصریح کردند: جمهوری اسلامی ایران همانطور که رهبر معظم انقلاب تبیین فرمودند «نرمش قهرمانانه» را در برنامه‌های خود دارد، اما به هیچ وجه حاضر نخواهد شد، که زیر سیطره کشورهای سلطه‌گر قرار گیرد.
آیت‌الله نوری همدانی، نقد سازنده و منصفانه از دولت‌ها را راهگشا توصیف کردند و در عین حال خواستار پرهیز از سیاه‌نمایی‌ها و حمایت از نقاط و عملکرد مثبت دولت‌ها شدند.
ایشان به موضع‌گیری دقیق و به موقع رییس‌ جمهوری در قبال برخی حوادث اشاره کردند و افزودند: با توجه به جایگاه دولت، موضع‌گیری‌ها اگر در زمان خود اعلام شود، تأثیر بسزایی خواهد داشت.
آیت‌الله نوری همدانی ادامه دادند: هر چه ارتباط دولت با حوزه‌ها بیشتر باشد، بهتر می‌توانند در برابر دشمنان و کینه‌توزان عمل کنند. ما خواهان تقویت و سربلندی آرمان امام(ره)، اسلام و نظام ولایی هستیم و باید با تعامل موجب اعتلای عزتمندانه و توأم با حکمت کشور و نظام شویم.
رییس دفتر رییس‌جمهور نیز با ابلاغ سلام رییس‌ جمهوری، به برنامه‌ها و طرح‌های دولت در اجرای زیرساخت‌های استان قم نظیر طرح آبرسانی و اجرای راه‌های مواصلاتی اشاره کرد و گفت: دولت یازدهم اهتمام بسیاری به موقعیت جغرافیایی و اتصالی کشور در مرتبط کردن چین به اروپا از یکسو و کشورهای آسیای میانه به آب‌های گرم از سوی دیگر دارد.
دکتر محمد نهاوندیان تصریح کرد: هر چه شبکه ارتباطی و مواصلاتی ایران در منطقه و قم بیشتر شود، موقعیت اقتصادی و فرهنگی کشور و این شهر تقویت می‌شود.
رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه قم و حوزه علمیه‌اش چشمه‌سار انقلاب بوده و هست ، اظهار داشت: به برکت سفر آتی رییس‌ جمهوری به قم ارتباط و اتصال دولت و دستگاه‌های اجرایی با حوزه و مرجعیت مستحکم‌تر می شود.
دکتر نهاوندیان همچنین تصریح کرد: دولت نظر مراجع و حوزه‌ها درباره مسایل کشور را مغتنم می‌دارد.

شناسه خبر: 84771

- سفرهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری