رییس جمهوری در دیدار دو ورزشکار مدال آور کشور:

ورزشکاران باید برای جامعه بخصوص جوانان الگو باشند/ قهرمانان همواره موجب دلگرمی، نشاط و غرور مردم هستند

رییس جمهوری در دیدار دو تن از ورزشکاران مدال آور کشور، با تأکید بر اینکه ورزشکاران باید برای جامعه بخصوص جوانان الگو باشند، گفت: قهرمانان همواره موجب دلگرمی، نشاط و غرور مردم هستند.

سه شنبه 28 بهمن 1393 - 17:13

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه در دیدار «احسان حدادی» قهرمان پرتاب وزنه کشور و آسیا و «پرویز هادی» پهلوان سال 1393 کشور و دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی در رشته کشتی آزاد گفت: به اهتزاز در آمدن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های ورزشی در نتیجه تلاش و غیرتمندی ورزشکاران، هر ایرانی را در هر کجای دنیا خوشحال می‌کند و توانمندی‌های ایرانیان را به رخ جهانیان می‌کشد و به سهم خود از همه قهرمانان پرتلاش ایرانی تشکر می‌کنم.
دکتر روحانی ضمن تشکر از دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان، از موفقیت‌های مستمر کشور در عرصه های ورزشی ابراز خرسندی کرد و اظهارداشت: باید ورزش همگانی را در جامعه بیش از پیش تشویق کنیم و کاری کنیم که ورزش از دوره دبستان به طور جدی برای همه فرزندان این مرز و بوم آغاز شود، چرا که ورزش برای سلامت عمومی جامعه، بسیار لازم و ضروری است.
در این دیدار که وزیر ورزش و جوانان نیز حضور داشت، احسان حدادی مدال آسیایی خود را تقدیم رییس‌ جمهوری کرد که دکتر روحانی ضمن تشکر از وی گفت: در فرصت مناسب این مدال را به ایشان بازمی‌گردانم، چرا که بخاطر خوشحالی و غروری که با قهرمانی خود برای مردم خلق کرد بیش از هر کس شایسته آن است و ما خواهان موفقیت بیش از پیش او هستیم.
همچنین بنا بر رسم اهدای بازوبند پهلوانی اول کشور، دکتر روحانی در این دیدار بازوبند پهلوانی سال 93 را بر بازوی پرویزهادی بست.

شناسه خبر: 84706