رییس جمهوری:

دولت با همه توان از بخش‌های تحقیقاتی، علمی و صنعتی در زمینه هوافضا حمایت می‌کند/ ایران در دو سال آینده موفقیت‌های جدیدی در زمینه هوا فضا به دست می آورد

رییس جمهوری در جریان بازدید از نمایشگاه تازه ترین دستاوردهای فضایی ایران اسلامی، تصریح کرد: دولت یازدهم برای تحقیقات فضایی و برنامه‌های کاربردی ماهواره‌ها و فضاپیماها اهمیت ویژه‌ای قایل است و با همه توان از بخش‌های تحقیقاتی، علمی و صنعتی در این زمینه حمایت خواهد کرد.

شناسه خبر: 84673 -

سه شنبه 28 بهمن 1393 - 09:39

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه و پس از بازدید از این نمایشگاه گفت: یکی از بخش‌هایی که دانشمندان جمهوری اسلامی ایران در سال‌های گذشته حضور فعال داشته و دستاوردهای خوبی داشته‌اند در زمینه هوا فضا و تسلط بر فضا و استفاده از ماهواره‌ها برای کاربردهای مورد نیاز کشور بوده و گام‌های خوبی تاکنون برداشته شده است.
رییس جمهوری با بیان اینکه در دولت یازدهم سه پرتاب جدید در عرصه هوا فضا داشته‌ایم، اظهار داشت: با پرتاب اخیر ماهواره فجر که بسیار موفقیت‌آمیز بود، ایران وارد مرحله جدیدی شده است.
دکتر روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو معدود کشورهایی است که در زمینه فضا به چرخه فعالیت در همه عرصه‌ها دست پیدا کرده است، گفت: در این نمایشگاه از برنامه‌های بخش‌های مختلف در سال‌های گذشته و برنامه‌های سال‌های 94 و 95 و بلندمدت این عرصه بازدید کردم.
رییس جمهوری اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در دو سال آینده موفقیت‌های جدیدی در زمینه هوا - فضا به دست خواهد آورد و با توجه به تحولات ساختاری در دولت، سرعت کار ما برای دستیابی به مراحل بعدی سریع‌تر خواهد شد.

شناسه خبر: 84673

- مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده