مولاوردی در نشست مشاوران و مدیران امور بانوان استانداری های سراسر کشور:

تخصیص اعتبارات پیش بینی شده حوزه زنان و خانواده در بودجه 94 ضروری است/ پیگیری عضویت مدیران کل امور زنان و خانواده در کارگروه های مختلف استان ها

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت که معاونت در حال پیگیری عضویت مدیران کل امور زنان و خانواده در کارگروه های اشتغال، سلامت و امنیت غذایی، میراث فرهنگی و صنایع دستی، آمایش سرزمین، محیط زیست و آمار و کارگروه جدید توسعه روستایی و مناطق محروم در استانها است.

شناسه خبر: 84650 -

دوشنبه 27 بهمن 1393 - 11:35

شهیندخت مولاوردی در نشست مشاوران و مدیران امور بانوان استانداری های سراسر کشور که روز دوشنبه در مجموعه فرهنگی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: در سال پایانی برنامه پنجم توسعه و در میانه سند چشم‌انداز 20 ساله نظام با بررسی عملکرد اقدامات گذشته این حوزه به شناخت درستی رسیدیم که برنامه ریزی‌ها را بر اساس آن انجام می دهیم.
وی با بیان اینکه 31 گزارش را از وضعیت موجود زنان در استان ها آماده کرده‌ایم، گفت: مکاتبات لازم را برای دستیابی زنان به جایگاه های تصمیم گیری و تصمیم سازی انجام داده ایم که مقدمات عضویت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در شورای عالی اداری را که تاکنون نماینده ای در این شورا نداشته است، فراهم کرده ایم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اعلام اینکه عضویت معاونت در شورای سلامت و امنیت غذایی روز گذشته به تصویب هیات دولت رسید، تصریح کرد: عضویت معاونت در شورای عالی انقلاب فرهنگی به نتیجه رسیده است و عضویت مدیران کل امور زنان و خانواده در کارگروه های اشتغال ،سلامت و امنیت غذایی ،میراث فرهنگی و صنایع دستی آمایش سرزمین، محیط زیست و امار و همچنین توسعه روستایی و مناطق محروم در کمیسیون های دولت به تصویب رسیده است.
مولاوردی با تاکید بر وظیفه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای پیگیری اقدامات قانونی خود از طریق انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های مختلف گفت: از سال 92 که فعالیت خود را اغاز کردیم چندین تفاهم نامه را امضا کرده ایم که بیشتر ان ها در استان ها اجرا شده است و سمت و سوی معاونت پرهیز از فعالیت های جزیره گونه و تقویت هم افزایی برای دستیابی به برنامه ملی و مشترک در جهت اثر بخشی لازم بر فعالیت ها است.
وی افزود: اکنون اولویت برنامه خود را بر موضوعاتی مانند توانمند سازی زنان سرپرست خانوار، مقابله با اسیب های اجتماعی با اولویت کاهش طلاق و حمایت پایدار از زنان بهبود یافته متمرکز کرده ایم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با تلاش هایی که برای تخصیص بودجه به حوزه زنان و خانواده انجام دادیم، امیدواریم ردیف بودجه ای که برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بانوان در استان ها اختصاص یافته ، با نگاه واقع نگر تخصیص یابد.

شناسه خبر: 84650

- سخنراني ها

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده