در نشست معاونین اداری و مالی وزارتخانه ها و سازمان های مستقل؛ معظم زاده:

ایجاد نظام پاک و سالم اداری از مهم‌ترین اهداف دولت یازدهم است/ تاکید بر چابکسازی دولت و بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در سیستم اتوماسیون اداری

سومین جلسه معاونین اداری و مالی وزارتخانه ها و سازمان های مستقل عصر سه شنبه به منظور عملیاتی نمودن ارتقا نظام سلامت اداری و نقشه راه اصلاح نظام اداری با تاکید بر موضوع توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

شناسه خبر: 84322 -

سه شنبه 14 بهمن 1393 - 20:04

در این جلسه که با حضور رییس دفتر رییس‌ جمهوری، معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری و عبدالخلیل معظم‌زاده دبیر مجمع معاونین اداری مالی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل برگزار شد، بر لزوم چابک‌سازی، متناسب‌سازی، اصلاح ساختار اداری، مبارزه با فساد اداری و مالی،توسعه و گسترش دولت الکترونیک و هوشمندی سازی اداری در کل کشور تأکید گردید.
معظم‌زاده در ابتدای این جلسه ضمن تبریک ایام‌الله شکوهمند دهه فجر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره قافله‌سالار و معمار کبیر انقلاب، انقلاب اسلامی را تجلی انقلاب اخلاق، انقلاب گشایش و آرامش دل و اندیشه خواند.
معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست‌جمهوری در ادامه، ایجاد نقشه راه اصلاح نظام اداری کشور و ارتقاء سلامت نظام اداری را از محورهای برگزاری این مجمع عنوان کرد و چابکسازی دولت و بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در سیستم اتوماسیون اداری را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این مجامع دانست.
دبیر مجمع معاونین اداری – مالی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل همچنین در تبیین الزامات اجرای نقشه راه اصلاح نظام اداری و ارتقاء نظام سلامت اداری، هدف‌گذاری جهت حصول به نظام اداری بهره‌ور، رضایت مردم و مسئولان، توسعه سرمایه و منابع انسانی، حاکمیت قانون، فعلیت یافتن عدالت و تأمین اجتماعی را در چارچوب منویات و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری خواستار و در این راستا لزوم توجه به نگرش سیستماتیک و برنامه‌ریزی منسجم عملیاتی را در مواجهه با فساد اداری مورد تأکید قرار داد.
معظم‌زاده با اشاره به عزم دولت برای برخورد با فساد اداری و مالی، گفت: ایجاد نظام پاک و سالم اداری و عاری از هرگونه فساد از مهم‌ترین اهداف دولت تدبیر و امید می‌باشد و امیدواریم این جلسه به اصلاح نظام اداری در کشور منجر شود.
همچنین در این جلسه برخی از معاونین مالی و اداری وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل کل کشور، به بررسی راهکارهای ایجاد سیستم هوشمندسازی اداری و مبارزه با فساد اداری و مالی پرداختند.

شناسه خبر: 84322

- جلسات

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده