دکتر نهاوندیان در مجمع معاونین اداری و مالی وزارتخانه ها و سازمان های مستقل:

دولت تدبیر و امید پیشگام مبارزه با فساد است/تشویق سلامت اداری لازمه مقابله با فساد اداری است /باید مثبت‌نگری و مثبت‌اندیشی را در بین آحاد جامعه گسترش دهیم/ نظام ارزیابی کارکنان و مدیران باید هر چه سریع‌تر عملیاتی شود

رییس دفتر رییس‌جمهوری عصر سه شنبه با تأکید بر اینکه نباید ناامیدی را به جامعه تزریق کرد،گفت: شرایط پیش آمده در بودجه کشور با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، موقتی است و با روحیه مثبت‌نگری و حمایت و تلاش جدی مردم، می‌توان با موفقیت از این مرحله عبور کرد.

شناسه خبر: 84317 -

سه شنبه 14 بهمن 1393 - 19:01

دکتر محمد نهاوندیان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی نباید صرفاً به سمت سیاست‌های انقباضی حرکت کنیم، اظهارداشت: طبعاً ما شاهد فشار مضاعفی در بحث بودجه سال 94 و نحوه تحقق برخی برنامه‌ها خواهیم بود اما نباید این مسأله به عنوان یک عامل کاهش سرعت پیشرفت کشور تلقی شود و باید به این چالش به عنوان یک فرصت نگاه کنیم.
رییس دفتر رییس‌جمهوری تأکید کرد: در طول انقلاب اسلامی، موفق نشده‌ایم با غول بروکراسی به خوبی مقابله کنیم و هم‌اکنون این محدودیت بودجه برکت و نعمتی است تا ساختار اداری در کشور و دولت را اصلاح کنیم.
دکتر نهاوندیان که در مجمع معاونین اداری و مالی وزارتخانه ها و سازمان های مستقل صحبت می کرد، از عزم جدی دولت برای مقابله فساد خبر داد و اظهارداشت: در سال‌های گذشته قبح فساد در جامعه ریخته شد و وظیفه دولت این است که با فساد اداری و مالی در همه وجوه، مبارزه و برخورد کند و دولت تدبیر و امید پیشگام مبارزه با فساد است.
رییس دفتر رییس‌جمهوری لازمه مقابله با فساد اداری در کشور را تشویق سلامت اداری دانست و افزود: نظام ارزیابی کارکنان و مدیران باید هر چه سریع‌تر عملیاتی شود و همه نهادهای اجرایی و دولتی ملزم و متعهد به اجرای منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید هستند.
رییس دفتر رییس‌جمهوری ابراز امیدواری کرد با برگزاری این نوع جلسات،قدم‌های عملیاتی برای مبارزه با فساد در کشور برداشته شود.
دکتر نهاوندیان با بیان اینکه باید محدودیت‌ها در امور اداری را واقع‌بینانه در نظر بگیریم و متناسب با همین محدودیت‌ها امور کشور را اداره کنیم، گفت:‌معاونین اداری و مالی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل ملزم به مبارزه با فساد در جامعه هستند و ما هر اقدامی در این زمینه را تشویق و حمایت می‌کنیم.
دکتر نهاوندیان به برگزاری جلساتی با دکتر روحانی در خصوص اصلاح نظام اداری به ویژه در نهاد ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: باید اصلاح نظام اداری را از همین مجموعه بزرگ دولت آغاز کنیم و ان‌شاء الله نتیجه این جلسات منجر به اتخاذ تصمیمات مناسب برای کشور شود تا به زودی آثار این جلسه را در سطح کشور و همه دستگاه‌های اجرایی مشاهده کنیم.
دکتر نهاوندیان با تأکید بر اینکه اصلاح ساختار اداری به دلیل پرداختن به ضرورت‌ها و فوریت‌ها در کشور مورد غفلت واقع شده است، گفت: رییس جمهوری نیز در بحث چابک‌سازی و متناسب‌سازی امور اداری در کشور تأکید بسیار صریحی دارند و دولت تدبیر و امید از همه دستگاه‌های اجرایی که برای اصلاح ساختار اداری تلاش می‌کنند، حمایت کامل را خواهد داشت و همچنین اختیارات لازم از سوی دولت به همه دستگاه های اجرایی برای اصلاح ساختار اداری کشور داده شده است.
وی همچنین اصلاح روش پرداخت در کشور به روش پرداخت محصول گرا را ضروری دانست و بر تعیین مکانیزم مناسب اندازه گیری خدمات و نمره دهی به تولید کننده در کشور تاکید کرد.
دکتر نهاوندیان در ادامه به کاهش نرخ تورم و رشد مثبت اقتصادی با شروع به کار دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: باید روحیه امیدواری را که در پی فعالیت دولت یازدهم در بین مردم ایجاد شده،همچنان تقویت کنیم و متاسفانه برخی از افراد در داخل کشور در حال صدور پیام ضعف و ناامیدی در رسانه‌ها می‌باشند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط حساس و تاریخی کشور در مقطع کنونی و انجام مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 باید مثبت‌نگری و مثبت‌اندیشی را در بین آحاد جامعه گسترش دهیم.
دکتر نهاوندیان تاکید کرد: بین کارهای اقتصادی دولت و تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، رابطه‌ای دو سویه و جدی وجود دارد و هر کاری که ما در مدیریت اقتصادی کشور انجام دهیم، باعث افزایش قدرت چانه‌زنی تیم مذاکره کننده هسته‌ای خواهد شد و همچنین رسیدن به توافق هسته‌ای با کشورهای 1+5 منجر به قدرت و رونق اقتصادی کشور می‌شود.
دکتر نهاوندیان در ابتدای سخنان خود با تبریک فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به روحیه آرمان‌خواهی و خلوص اقشار مختلف مردم در به ثمر رساندن انقلاب اشاره کرد و گفت: در طول تاریخ جمهوری اسلامی امتحان‌های بزرگی برای کشور پیش آمده است اما مسلم است که آنچه هم‌اکنون در ساختار اداری شاهد آن هستیم، فاصله‌ بسیاری با روحیه آرمان خواهی مردم دارد و باید این کاستی‌ها و مشکلات امور اداری و مالی کشور را هر چه سریعتر جبران کنیم.

شناسه خبر: 84317

- جلسات

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده