در جلسه هیات دولت و به دستور رییس جمهوری انجام شد؛

تشکیل کارگروه بررسی فوری نحوه اجرای برنامه‌های مقابله با ریزگردها

جلسه هیأت دولت روز یکشنبه به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد و در آن، مهم‌ترین مسائل جاری کشور مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

يکشنبه 12 بهمن 1393 - 20:39

در ابتدای جلسه، رییس سازمان حفاظت محیط زیست گزارشی از وقوع پدیده گرد و غبار در خوزستان و قسمت‌هایی از ایلام، به هیات وزیران ارایه داد.
بر اساس این گزارش، با توجه به خشکسالی و بادهای شدید، نقاطی در داخل و در کشورهای همسایه به عنوان منشأ گرد و غبار شناسایی شده و برنامه مقابله با این موضوع در سطح ملی و استانی تدوین گردیده است.
پس از بررسی ابعاد موضوع، به دستور رییس‌جمهور مقرر شد وزرای نفت و جهاد کشاورزی و رؤسای سازمان‌های حفاظت محیط زیست و مدیریت و برنامه‌ریزی و استاندار خوزستان موضوع را با فوریت بررسی و گزارشی از اقدامات و نتایج در دولت ارایه شود.
اعضای هیات دولت در این جلسه همچنین درخصوص گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با عنوان «طرح تحول نظام سلامت» که در جلسه گذشته ارایه شده بود، به اظهار نظر پرداختند.
در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.
با تصویب دولت، مبلغ 25 میلیارد ریال اعتبار تحت عنوان «هزینه‌های پیش‌بینی نشده - کمک» بابت پرداخت حق الکشف، دیه و جبران خسارت به باغداران، کشاورزان و دامداران، در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت.
همچنین مبلغ یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار با عنوان «اعتبارات موضوع فروش سهام، سهم‏‌الشرکه، اموال، دارایی‌ها و حقوق مالی و نیروگاه‌های متعلق به دولت و مؤسسات و شرکت های دولتی وابسته و تابعه» بابت پرداخت مطالبات پیمانکاران، به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها اختصاص یافت.
هیات وزیران همچنین لایحه موافقتنامه همکاری امنیتی و انتظامی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری تاجیکستان را به تصویب رساند.

شناسه خبر: 84273