مولاوردی در دیدار با نایب رییس مجلس آلمان:

اقدامات مشترک تهران – برلین نقش مهمی در کاهش خشونت در منطقه دارد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: ایران و آلمان می توانند با اقدامات بین المللی هماهنگ زمینه های ترویج خشونت علیه زنان و کودکان را از بین ببرند.

شناسه خبر: 84036 -

شنبه 4 بهمن 1393 - 13:26

شهیندخت مولاوردی روز شنبه در دیدار با کلاودیاروت نایب رییس مجلس آلمان و هیات همراه، با اشاره به ارتباط دیرینه دو کشور به خصوص در بخش تجاری، گفت: در سال های اخیر به دلیل اعمال تحریم ها آلمان موقعیت خود را در بازار کشور ما ازدست داد و انتظار است با پیشرفت هایی که در جریان توافقات هسته ای به وجود آمده است آلمان بتواند بار دیگر جایگاه گذشته خود را در اقتصاد ایران به دست آورد.
وی با بیان اینکه انتظار ما ازآلمان استفاده از ظرفیت های پیش آمده در جهت گسترش روابط دو کشور است،ادامه داد: آلمان در جریان مذاکرات هسته ای به عنوان یکی از طرفین همراهی خوبی با ایران داشته است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، با ابراز نگرانی نسبت به گسترش خشونت و درگیری ها در منطقه و جهان، تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که ترور و توهین هر دو محکوم است و از آنجایی که قربانیان اصلی ترور و خشونت همواره زنان و کودکان هستند باید با همکاری های بین المللی زمینه اعمال این خشونت ها را به حداقل رساند.
کلاودیاروت نایب رییس مجلس آلمان نیز با تاکید بر ضرورت گفت و گو های مشترک دو کشور با هدف رفع مشکلات،گفت: پیشبرد مذاکرات هسته ای موفقیتی برای ایران، آلمان و حتی اروپا محسوب می شود و تا حصول نتیجه تنها یک قدم نهایی باقی مانده است.
وی با بیان اینکه دامنه خشونت در منطقه و بخصوص در کشورهای عراق، سوریه و لبنان رو به افزایش است، ادامه داد:گسترش همکاری های بین المللی می تواند زمینه های خشونت را در کشورهای منطقه و جهان پایین آورد. همه باید علیه تبعیض برنامه داشته باشند.شناسه خبر: 84036

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده