مولاوردی در بازدید از مرکز سرای مهربانو:

جلب مشارکت مردمی برای مقابله با آسیب های اجتماعی در اولویت برنامه های دولت است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت از اقداماتی که در راستای جلب مشارکت مردمی و نهادهای مدنی برای توانمندسازی و مقابله با آسیب های اجتماعی باشد، حمایت می کند.

شناسه خبر: 84015 -

چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 19:34

شهیندخت مولاوردی عصر چهارشنبه ضمن بازدید از مراحل آماده سازی مرکز "سرای مهربانو" که توسط سازمان مردم نهاد "جمعیت طلوع بی نام و نشان ها" برای ساماندهی و توانمند سازی زنان کارتن خواب راه اندازی شده است، از فضاهای درمانی، اقامتی، آموزشی و توانمندسازی و همچنین کارهای هنری بهبود یافتگان این مرکز بازدید کرد.
وی در گفت و گو با متولیان این سازمان مردم نهاد، در جریان روند هفت مرحله برنامه این مرکز برای زنان کارتن خواب شامل جذب، درمان و سم زدایی از بیماری اعتیاد، ایجاد سرپناه، آموزش و توانمند سازی، اشتغالزایی، هویت سازی و وصل شدن به خانواده و بازگشت به بدنه جامعه قرار گرفت.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: با مشارکت و حمایت سازمان بهزیستی برای نخستین بار به زودی شاهد افتتاح مرکز سرای مهربانو خواهیم بود که با مشارکت سازمان های مردم نهاد صورت گرفته است که قطعا دولت از چنین اقداماتی حمایت خواهد کرد و جزو اولویت های آن است.
مولاوردی با بیان اینکه هرگونه همکاری، هماهنگی و حمایت از این اقدامات موردنظر دولت است، تصریح کرد: معتقدیم بدون همراهی و جلب مشارکت مردم، دولت نخواهد توانست در اهداف و برنامه های خود قدم های خوبی را بردارد بنابراین باید بخش خصوصی، دولتی و تعاونی کنار هم قرار بگیرند تا شاهد به نتیجه رسیدن برنامه های دولت باشیم.
با افتتاح فاز نخست مرکز "سرای مهربانو" این مرکز آمادگی پذیرش 70 نفر از زنان کارتن خواب را خواهد داشت که با تکمیل این پروژه، ظرفیت آن به 200 نفر افزایش خواهد یافت.
"جمعیت طلوع بی نام و نشان ها" یکی از سازمان های مردم نهاد است که در حوزه های اجتماعی و فرهنگی فعالیت می کند و راه اندازی مرکز پژوهشی کاهش آسیب های اجتماعی از جمله برنامه های آن است.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از مسجد موسسه چندمنظوره قاسم بن حسن که در جوار "سرای مهربانو" قرار داشت نیز بازدید کرد.

شناسه خبر: 84015

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده