معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان ملی استاندارد ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان ملی استاندارد روز سه شنبه تفاهم نامه همکاری را امضا کردند که همکاری این دو نهاد را برای توجه بیشتر به جاری سازی عدالت جنسیتی در برنامه ریزی های کشور و تدوین استانداردهای فرهنگی و اجتماعی در حوزه زنان و خانواده گسترش می دهد.

شناسه خبر: 83959 -

سه شنبه 30 دی 1393 - 13:24

این تفاهم نامه همکاری مشترک به امضای «شهیندخت مولاوردی»، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و «خانم نیره پیروزبخت»، رییس سازمان ملی استاندار ایران رسید.
مولاوردی در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه به جایگاه مشابه و مشترک معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان ملی استاندارد ایران اشاره کرد و گفت: توسعه همکاری ها و بهره گیری از ظرفیت های این دو حوزه به منظور تجمیع و هم افزایی برنامه های مشترک از مهم ترین اهداف امضای این تفاهم نامه است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تحقق مواد و مفاد ماده 230 قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص برنامه های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانوده را از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه همکاری توصیف و ابراز امیدواری کرد برنامه های دولت تدبیر و امید در راستای تقویت نظام سلامت و خانواده در کشور در جهت توسعه متوازن و برنامه ششم توسعه هر چه زودتر محقق شود.
پیروز بخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران نیز با اشاره به فعالیت های این سازمان به منظور شناساندن مفاهیم استاندارد در بین همه آحاد جامعه اظهار داشت: ترویج و فرهنگ سازی مفاهیم استاندارد باید از خانواده شروع شود و هر چه خانواده های ایرانی امن تر باشند، از دغدغه های مسئولان نیز کاسته خواهد شد.
وی ادامه داد: هدف از امضای این تفاهم نامه همکاری مشترک پیگیری مباحث مرتبط با حوزه خانواده و استاندارد است تا بتوانیم برنامه های مشترک بین این دو حوزه را در راستای برنامه های دولت تدبیر و امید و منویات مقام معظم رهبری که در اقتصاد مقاومتی تعیین شده است، را پیاده کنیم.
تبادل امکانات، منابع، تجارب، ارتقای دانش، مهارت و توانمندی های فردی، اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی و توسعه ای زنان، افزایش مشارکت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زنان و همچنین تجمیع ظرفیت های ملی و بهره وری نیروهای کارآمد کشور از جمله مفاد و اهداف این تفاهم نامه است.

شناسه خبر: 83959

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده