یونسی در اختتامیه کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی:

وحدت و امنیت مسئله بزرگ دنیای اسلام است/ اهانت به مقدسات هرمذهبی باید حرام شود

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی با تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای تقریب مذاهب،گفت: وحدت و امنیت مسئله بزرگ دنیای اسلام است.

شناسه خبر: 83733 -

شنبه 20 دی 1393 - 10:03

حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی دراختتامیه بیست وهشتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که جمعه شب در مرکز همایش های صداو سیما برگزار شد،گفت:هیچ مسئله ای برای دنیای اسلام مهم تر ازامنیت و وحدت نیست.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی با بیان اینکه این اجلاس بزرگ هر سال به میدان عمل نزدیک تر شده است و از حوزه فکر و ذهن به حوزه عمل رسیده است، تصریح کرد: در میدان عمل ، جمهوری اسلامی اقدامات مهمی برای تقریب مذاهب انجام داده است.
یونسی با تاکید براینکه حفظ امنیت بدون وحدت امکان پذیر نیست،افزود:امنیت وعدالت هنگامی به وجود می آید که وحدت ملی و دینی برقرار باشد. این مسئله باید دغدغه اسلام دوستان و ایران دوستان باشد.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی، جهان اسلام را گرفتار حضور سیاستمدارانی دانست که مردم را به افراط و تفرقه و هم چنین دشمنی و جنگ داخلی گرفتار کرده اند.
وی افزود: جهان اسلام امروز به شدت به شجاعت در فتوا و شجاعت درعمل نیازمند است.شجاعت در فتوا کارعلما است و علما باید فتوا دهند و اهانت به مقدسات هرمذهبی را حرام بدانند.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی با تشریح 4 نظریه در حوزه وحدت،گفت: برخی با وحدت به صراحت مخالف هستند؛گروه دوم موافق وحدت به عنوان یک تاکتیک و نه استراتژی هستند و گروه سوم افرادی هستند که وحدت را بعنوان استراتژی انتخاب کرده اند وگروه چهارم هم وحدت را بعنوان یک هدف می دانند و معتقد هستند حتی اگر دشمن هم نباشد باید وحدت وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه مصلحان جهان اسلام نظریه سوم را به عنوان عامل نجات جهان و مسلمین می دانند، تصریح کرد:علما و حاکمان باید برای به وجود آمدن این نوع وحدت تلاش و از هر گونه مانع تراشی خودداری کنند.

شناسه خبر: 83733

- سخنراني ها

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده