یونسی در نخستین همایش معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی:

حل مشکلات جهان اسلام با وحدت امکان پذیر است/کسانی که بر طبل اختلافات می کوبند بزرگترین خطر آفرینان برای عدالت ، امنیت و توسعه هستند

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی، وحدت داخلی را پایه و اساس وحدت خارجی خواند و گفت: تا این ارزش به یک گفتمان مسلط در ذهن و عمل تبدیل نشود ،مشکلات اساسی جهان اسلام نیز حل نخواهد شد.

شناسه خبر: 83721 -

شنبه 20 دی 1393 - 08:53

حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی ظهر جمعه در نخستین همایش سراسری معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی که به مناسبت هفته وحدت در محل پژوهشکده امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی برگزار شد، هفته وحدت را وقت مناسبی برای تقویت و اشاعه گفتمان وحدت در جامعه خواند و گفت: حل مشکلات جهان اسلام با وحدت امکان پذیر است.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی افزود: در نظریات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، وحدت نه یک تاکتیک بلکه استراتژی عنوان شده است و برای نجات اسلام و مسلمین راهی جز وحدت وجود ندارد.
یونسی با تاکید بر اینکه بدون وحدت کشوربه توسعه دست نخواهد یافت، گفت: اهداف داخلی وحدت مهم تر از اهداف خارجی آن است. سه ارزش امنیت، عدالت و توسعه در جامعه ای اتفاق می افتد که در آن وحدت وجود داشته باشد. کسانی که مدام بر طبل اختلافات می کوبند بزرگترین خطر آفرینان برای عدالت، امنیت و توسعه هستند.
وی ادامه داد: برای حل مشکلات سیاسی منطقه باید مشکلات داخلی خود را حل کنیم که راهکار آن انجام کار فرهنگی و پذیرش یکدیگر است. باید ابتدا در داخل کشور به وحدت برسیم تا بتوانیم منادی وحدت در جهان باشیم.

شناسه خبر: 83721

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده