معاون حقوقی رییس جمهوری در بازدید از دستاوردهای موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی:

هماهنگی دستگاههای ناظر و بهره بردار در حوزه حقوقی کشاورزی ضروری است / آمادگی معاونت حقوقی برای حذف قوانین مشکل دار در حوزه کشاورزی

معاون حقوقی رییس جمهوری از بخش های مختلف موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شامل تولید واکسن های دامی و فرآورده های بیولوژیک انسانی بازدید کرد.

شناسه خبر: 83650 -

سه شنبه 16 دی 1393 - 15:50

دکتر الهام امین زاده روز سه شنبه در حاشیه بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ضمن گفت و گو با مدیران این مجموعه در جریان روند پیشرفت و موفقیت های کشورمان در زمینه واکسن و سرم سازی قرار گرفت.
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از 9 واکسن موردنیاز کشور 7 واکسن را تولید می کند که این موفقیت در منطقه خاورمیانه کم نظیر است، همچنین تولید 35 فرآورده بیولوژیک مورد نیاز آزمایشگاه های کشور از جمله اقدامات چشمگیر این موسسه است.
ضرورت تدوین سند راهبردی کشاورزی برای حمایت از منابع طبیعی
دکتر امین زاده در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره تغییر کاربری بخشی از زمین های کشاورزی شمال کشورو تمهیدات معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای جلوگیری از این روند، گفت: به علت نبود یک سند راهبردی کشاورزی، پراکندگی قوانین و قوانین مشکل داری که اجازه بهره برداری از زمین های کشاورزی را به بخش های دولتی و خصوصی می دهد، بسیاری از منابع طبیعی از جمله جنگل های شمال کشور در روند نابودی قرار گرفته است که معاونت حقوقی با شناسایی قوانین مشکل دار در حوزه کشاورزی آمادگی لازم را برای حذف این قوانین دارد.
وی با تاکید بر ضرورت هماهنگی دستگاههای ناظر و بهره بردار در حوزه حقوقی کشاورزی اظهارداشت: گاهی بهره بردار و ناظر از یک دستگاه هستند و یا اینکه دستگاههای نظارتی مانند حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی موازی عمل می کنند که باید با اصلاح قوانین، این مشکلات را رفع کنیم.

شناسه خبر: 83650

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده