مولاوردی در جشنواره مد و پوشش اسلامی:

تلاش دولت ترویج پوشش اسلامی در جامعه است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در جریان بازدید از نمایشگاه سومین دوره جشنواره تسنیم با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی گفت: باید برای نسل جوان معرفی و ارائه مناسب این نوع پوشش‌ها را داشته باشیم و دست آنها را برای انتخاب باز بگذاریم.

شناسه خبر: 83636 -

دوشنبه 15 دی 1393 - 14:16

شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه ضمن بازدید از نمایشگاه سومین دوره جشنواره تسنیم با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی، با حضور در غرفه های عرضه پوشاک بانوان از نزدیک در جریان نظرات و دغدغه های طراحان مد و لباس ایرانی - اسلامی قرار گرفت.
مولاوردی هم چنین درحاشیه این نمایشگاه با حضور در جمع خبرنگاران، برپایی چنین جشنواره هایی را عامل مهمی در ترویج، تبلیغ و گسترش فرهنگ حجاب و عفاف خواند و گفت: با کمک این نمایشگاه‌ها می‌توانیم برای عرضه پوشش مناسب اسلامی وارد عمل شویم و به مخاطبان خود نیز قدرت انتخاب دهیم.
وی با اشاره به استفاده از نمادهای ایرانی- اسلامی در طراحی لباس‌های عرضه شده در این جشنواره اظهار کرد: جذابیت‌هایی که در این طراحی‌ها به کار رفته می‌تواند به نسل جوان ما در انتخاب پوشش مناسب در جامعه و حتی در مجالس و مهمانی‌ها کمک کند.
مولاوردی با تاکید بر اینکه باید برای نسل جوان معرفی و ارائه مناسب این نوع پوشش‌ها را داشته باشیم و دست آنها را برای انتخاب باز بگذاریم، گفت: باید به زنان اجازه داد تا خودشان به صورت داوطلبانه این پوشش را انتخاب کنند یعنی باید به دختران خود حق انتخاب بدهیم تا از میان تنوع موجود با حس زیبایی شناختی که به کار می‌بریم همچنین با توجه به قیمت و در دسترس بودن این انتخاب را انجام دهند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تلاش دولت برای ترویج پوشش اسلامی اظهار داشت: رییس جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای عرضه مناسب و در دسترس پوشش اسلامی دستور داده‌اند که این هدف با همکاری معاونت امور زنان و اتحادیه‌های صنفی دنبال شود تا بتوانیم دایره انتخاب مخاطب خود را گسترش داده و نهایتا به هدفی که همه به دنبال آن هستیم برسیم.

شناسه خبر: 83636

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده