مولاوردی در دیدار با سفیر جدید نروژ در تهران:

سیاست تعامل دولت تدبیر و امید، فرصت مناسبی برای تحکیم روابط تهران – اسلو است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، سیاست تعامل و گفت و گو از سوی دولت تدبیر و امید را فرصت مناسبی برای تحکیم روابط تهران – اسلو دانست.

شناسه خبر: 83501 -

چهارشنبه 10 دی 1393 - 17:32

شهیندخت مولاوردی روز چهارشنبه در دیدار با اودیسه نورهیم سفیر جدید نروژ در ایران با تبریک سال نو میلادی گفت: سابقه و پیشینه همکاری‌های مثبت دو کشور در زمینه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی می‌تواند زمینه همکاری‌های بیشتر را به ویژه در زمینه زنان و خانواده فراهم کند.
وی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش همکاریهای مشترک دو کشور، افزود: سیاست خارجی دولت تدبیر و امید بر اساس احترام متقابل بنا شده که می تواند دوستی و همکاری ایران با بسیاری از کشورها را بیش از پیش گسترش دهد.
مولاوردی با بیان اینکه یکی از شعارهای دولت، تعامل سازنده با دولت‌های جهان است، تصریح کرد: ما مطمئنیم با تعامل و گفت‌و‌گو روابط مستحکم تر ازپیش خواهد شد و این گفت‌و‌گوها به ویژه در حوزه حقوق بشر و وضعیت زنان می تواند سازنده باشد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اعلام اینکه چالش اصلی ما در حوزه بین الملل نحوه نگرش و نگاهی است که به موقعیت زن ایرانی وجود دارد؛ از سفیر نروژ خواست که با تبادل اطلاعات کافی، تلاش کند به تبلیغات اشتباه در خصوص وضعیت زنان در ایران پایان داده شود.
اودیسه نورهیم نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از به وجود آمدن فرصت تعامل و گفت‌و‌گو، اظهار داشت: ایران و نروژ باید با ترسیم علایق مشترک زمینه همکاری‌های بیشتری را فراهم کنند.
سفیر جدید نروژ در تهران با اشاره به وضعیت متفاوت زنان درنروژ ادامه داد: هنگام ماموریت به ایران سوال اصلی من این بود که چگونه مورد پذیرش قرار می‌گیرم که خوشبختانه استقبال خوبی از من شد به طوریکه توصیه می‌کنم کشورهای دیگر نیز سفرای خانم به ایران اعزام کنند.
وی تاکید کرد: طبق آماری که به دست آورده ام متوجه شدم که اکثر دانشجویان ایران خانم هستند و حتی زنان کارآفرین زیادی در ایران وجود دارد، این آمار می تواند چهره حقوق بشری مناسب تری از ایران به جهان ارایه دهد.

شناسه خبر: 83501

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده