یونسی در مراسم بزرگداشت ادیب و دانشمند لبنانی و از شیفتگان حضرت علی(ع):

جرج جرداق با معرفی امام علی(ع) به بشریت بزرگترین خدمت را به اسلام کرد

دستیار ویژه رییس جمهور در اموراقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با بیان اینکه جرج جرداق با معرفی امام علی(ع) با بهترین زبان به بشریت بزرگترین خدمت را به اسلام کرد، گفت: اسلامی که این دانشمند معرفی کرد و نه اسلام داعش، تکفیر، خشونت و وهابیت، بشر امروز را از مشکلات کنونی نجات می دهد.

شناسه خبر: 83422 -

سه شنبه 9 دی 1393 - 20:55

علی یونسی روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت جرج سمعان جرداق ادیب و دانشمند مسیحی، لبنانی و از شیفتگان حضرت علی(ع) که در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد، با تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع) اظهارداشت: این مجلس به پاس تکریم شخصیت بزرگ جرج جرداق، یکی از نوابغ کم نظیر لبنان است. مطمئنا این دانشمند، فرهیخته، باهوش و زیباپسند بوده است که شخصیتی مانند امام علی(ع) را برای تحقیق و پژوهش برگزیده و انگیزه ها و تعلقات قومی، مذهبی و خانوادگی، مانع دستیابی به هدفش نشده است.
دستیار ویژه رییس جمهور در اموراقوام و اقلیت های دینی و مذهبی افزود: نام این ادیب و دانشمند تاهمیشه باقی خواهد ماند همانطور که هیچ گاه نام ابوالحبیب، شخصیت سنی به دلیل پرداختن به علی(ع) فراموش نمی شود.
وی شخصیت امام علی(ع) را فرازمانی، فرامکانی و فرادینی دانست که به هیچ دین و مذهبی منحصر نمی شود و ادامه داد: امام علی(ع) متعلق به آن عصر و زمان نبود به دلیل آنکه تفکر مردم آن زمان گنجایش پذیرش شخصیت ایشان را نداشت.
وی از جرج جرداق با عنوان عالم به زمان یاد کرد و گفت: این دانشمند در مقطع زمانی متولد شد که کشورهای اسلامی دچار بحران شدید هویت شده بودند و دنیا به دوقطب عدالت یا آزادی و عدالت یا حقوق بشر تقسیم شده بود، در این زمان تنها معرفی شخصیت امام علی(ع) می توانست پاسخگوی نیاز جامعه باشد ، این شخصیت توانست نیاز زمان خود را درک کرده و برحسب نیاز جامعه به وظیفه علمی خود عمل کند و با بهترین زبان امام علی(ع) را نه تنها برای اسلام و شیعه بلکه برای بشریت معرفی کرد.

شناسه خبر: 83422

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده