مولاوردی در جمع مشاورین امور زنان و خانواده دستگاه‌های اجرایی:

خوابگاه همراهان زن بیماران بیمارستان مسیح دانشوری احداث می شود/ هدایت وقف در مسیر درست به رفع محرومیت‌ها می‌انجامد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه هدایت وقف در مسیر درست به رفع محرومیت‌ها می‌انجامد، گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه خوابگاه همراهان زن بیماران بیمارستان مسیح دانشوری را احداث کنیم.

شناسه خبر: 83409 -

سه شنبه 9 دی 1393 - 16:32

شهیندخت مولاوردی در هشتمین نشست مشترک مشاورین امور زنان و خانواده دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها با این معاونت که روزسه شنبه به میزبانی سازمان اوقاف و امور خیریه در هتل ارم تهران برگزار شد، گفت: سنت حسنه وقف ریشه در نوع دوستی دارد که در فرهنگ غنی اسلامی- شیعی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
وی با بیان اینکه وقف ظرفیت بسیار وسیعی دارد که هنوز بسیاری از ابعداد آن شناخته نشده است، افزود: برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن وقف در جامعه نیازمند تلاش رسانه ای هستیم. علاوه بر آن باید به منظور آموزش وقف به کودکان این موضوع مورد توجه نظام آموزشی نیز قرار گیرد.
مولاوردی نقش زنان در احیا، ترویج و انتقال فرهنگ وقف را بسیار حائز اهمیت خواند و گفت: زنان مصداق السابقون در خیرات هستند و معمولا در انجام امور خیر سبقت می جویند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: وقف اگر در مسیر درست خود هدایت شود با کارکردهای اقتصادی، اجتماعی و معنوی ای که دارد می تواند بسیاری از محرومیت‌ها و عدم توازن هایی را که در جامعه ما از نظر اقتصادی و فرهنگی وجود دارد، رفع کند.
وی تاکید کرد: باید بتوانیم با ترویج این فرهنگ به عنوان یکی از ابزارهایی که می تواند به رساندن جامعه به توسعه متوازن کمک کند، به تحقق هدف سند چشم انداز 20 ساله نظام سرعت بخشیم.

شناسه خبر: 83409

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده