دکتر نهاوندیان در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران استان خراسان جنوبی:

باید اتکاء اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی را کم کنیم/ دولت پاسخگو زمانی حاصل می‌شود که درآمدش متکی به تولید ملی باشد/ دولت را باید کوچک کنیم

رییس دفتر رییس‌جمهوری با تأکید بر اینکه اگر چرخ کارفرمایان اقتصادی نچرخد، چرخ دولت هم نخواهد چرخید، اظهارداشت: دولت پاسخگو زمانی حاصل می‌شود که درآمدش متکی به تولید ملی باشد، آن وقت جهتگیری قوانین منجر به برطرف شدن موانع کارفرمایان اقتصادی خواهد شد.

شناسه خبر: 83260 -

چهارشنبه 3 دی 1393 - 16:30

دکتر محمد نهاوندیان در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان خراسان جنوبی با بیان اینکه باید نگاه مردم محور در توسعه، جایگزین نگاه دولت محور شود، گفت: سفر دکتر روحانی به استان خراسان جنوبی و برگزاری چنین نشست هایی باعث می‌شود که توجه کل کشور و سرمایه‌گذاران متوجه این استان شده و از ظرفیت‌های این استان استفاده شود.
رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه این نشست ها نماد یک نگاه ملی برای شکوفایی اقتصاد کشور و عزم برای تغییر جهت توسعه کشور می‌باشد، ادامه داد: این همایش‌ها همچنین یک تجدید عزم و پیمان بین بخش خصوصی و دولت است و دولت باید وظایف خود را شناخته و به آن عمل کند، کما اینکه فعالیت‌های دولت در 16 ماه گذشته نیز نشان‌دهنده توانمندی‌های دولت در این زمینه است.
دکتر نهاوندیان تأکید کرد: حاصل این همایش‌ها در بخش‌های مختلف باید در سطح وسیع اطلاع‌رسانی شده و در معرض توجه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی کشور قرار گیرد.
رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به کاهش قیمت نفت گفت: ما همیشه تصمیم‌های خوب و سخت را در شرایط دشوار گرفتیم و حال از این فرصت نیز باید استفاده کرده و چند تصمیم مناسب و خوب در اصلاح ساختار اقتصادی کشور بگیریم.
دکتر نهاوندیان با تأکید بر اینکه باید اتکاء اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی را کم کنیم، گفت: باید دولت را کوچک کرده و نباید در ادارات دولتی برای جوانان دنبال شغل بگردیم و این فرصت خوبی است که در گوشه و کنار کشور فرصت‌های سرمایه‌گذاری را پیدا کرده و به تولید صادرات‌گرا روی بیاوریم.
رییس دفتر رییس‌جمهور ادامه داد: اینکه دولت با نصف صادرات نفت در مقایسه با سال‌های گذشته و قیمت‌ کمتر، بتواند بودجه متوازنی ارایه کند، یک فرصت مغتنم است.
سرپرست نهاد ریاست جمهوری به ظرفیت‌های استان خراسان جنوبی برای درآمدزایی برای کل کشور اشاره کرد و گفت: در معادن این استان فرصت‌های اشتغال صنعتی گسترده وجود دارد و باید در محافل سرمایه‌گذاری توجیه اقتصادی طرح‌های سرمایه‌گذاری را مطرح کنیم و البته دولت نیز باید در بحث اکتشاف معادن به بخش خصوصی کمک کند.
دکتر نهاوندیان با اشاره به تخصیص بودجه مناسب برای آب‌رسانی در بخش کشاورزی استان خراسان جنوبی گفت: با طر‌های دولت، کشاورزی در این استان متحول خواهد شد و با تأمین آب شرب می‌توانیم استمرار فعالیت، فعالان بخش کشاورزی را تأمین و تضمین کنیم.
رییس دفتر رییس‌جمهور به پتانسیل‌های بخش گردشگری این استان اشاره کرد و گفت: با به بهره‌برداری رساندن جاذبه‌های بالقوه گردشگری در این استان و با توجه به طبیعت کویری و مرزی می‌توان درآمدهای ارزی بسیاری از این بخش داشته باشیم.
دکتر نهاوندیان به فرصت‌های بسیار زیاد در بعد اقتصادی و تجاری در کشور افغانستان و همجواری این استان با این کشور، اشاره کرد و گفت: دولت قطعاً از سرمایه‌گذاری‌ها در این زمینه حمایت خواهد کرد.

شناسه خبر: 83260

- سفرهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری