مولاوردی در دیدار وزیر امور زنان و توسعه اجتماعی نیجریه:

باید با تقویت همبستگی زمینه گسترش افراطی‌گری‌ و خشونت‌ را از بین ببریم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار وزیر امور زنان و توسعه اجتماعی نیجریه تصریح کرد: باید با تقویت همبستگی میان کشورها، زمینه گسترش افراطی‌گری‌ ها و حرکت های خشونت آمیز همانند آنچه را که گروه تروریستی بوکوحرام علیه زنان ودختران نیجریه ای انجام دادند، از بین ببریم.

شناسه خبر: 82580 -

چهارشنبه 28 آبان 1393 - 17:19

شهیندخت مولاوردی روز چهارشنبه در دیدار زینب ماینا تصریح کرد: متأسفانه پس از حادثه ربودن دختران نیجریه ای توسط گروه بوکوحرام،حرکت‌های افراطی دیگری را نیز در منطقه خاورمیانه شاهد هستیم که با هدف خدشه دار کردن چهره دین اسلام انجام می‌شود که البته پیشنهادی که رییس‌جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل با عنوان جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری مطرح کرد، نشانگر نیاز جهان به صلح و آرامش است.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از سخنان خود به روابط خوب دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در چارچوب اجلاس دی‌هشت همکاری‌های خود را در زمینه توان‌افزایی زنان بویژه در حوزه روستایی افزایش دهیم. قطعاً این همکاری‌ها در جهت منافع زنان و خانواده‌های دو کشور خواهد بود.
مولاوردی افزود: ایران و نیجریه دو کشور تأثیرگذار و مهم در خاورمیانه و غرب آفریقا هستند و نقش مهمی در برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان دارند .
زینب ماینا وزیر امور زنان و توسعه اجتماعی نیجریه نیز ضمن ابراز تشکر از حمایت‌های ایران از کشور نیجریه در حادثه ربودن دختران توسط گروه تروریستی بوکوحرام خواستار افزایش تعاملات دو کشور برای استفاده از تجربیات ایران در حوزه زنان شد.
وی افزود: دولت نیجریه سیاستگذاری‌های لازم را برای بهبود زندگی زنان نیجریه و افزایش نقش آنها در اقتصاد انجام داده است که گسترش روابط دو کشور می‌تواند به مشارکت زنان کشورمان برای دستیابی به توسعه مداوم کمک کند.
وزیر امور زنان و توسعه اجتماعی نیجریه با تأکید بر گسترش روابط دوجانبه و تداوم حمایت ایران از نیجریه در مجامع بین‌المللی خواستار کمک جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و توانمندسازی زنان این کشور شد.

شناسه خبر: 82580

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده