متن کامل مصاحبه در جریان حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس

-

سه شنبه 31 تير 1393 - 12:35

گزارشگر:
آقای رئیس‌جمهور! در آستانه روز جهانی قدس قرار داریم، با توجه به شرایط کنونی و بحران موجود در سرزمین‌های اشغالی، و همچنان که آرمان قدس و آزادی فلسطین از اولویت‌های امت اسلامی، به ویژه ملت ایران است. سخن‌تان با مردم ایران در آستانه روز جهانی قدس و اهمیت این روز چیست؟
رئیس‌جمهور:
بسم الله الرحمن الرحیم
قدس هم از لحاظ دینی و مذهبی، و هم از لحاظ مسائل منطقه‌ای و جهانی برای مردم ما بسیار اهمیت دارد. در روز قدس، مردم با حضور خود در صحنه، ضمن اجرای دستور و نظر حضرت امام (ره)، به جهانیان اعلام می‌کنیم که، مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان است. قدس سرزمین مقدس مسلمان‌هاست، هرگز این سرزمین فراموش نخواهد شد، و هرگز آوارگی یک ملت از یاد نخواهد رفت. مردم مسلمان [جهان] همواره در این مسیر، و در این راه گام‌های استوار خودشان را برمی‌دارند تا آن روزی که این سرزمین آزاد شود، و فلسطینی‌ها، به وطن خودشان برگردند. تا مسلمانان آزادانه در مسجدالاقصی نماز را به پا دارند، و به جهانیان نشان دهند که ظلم و اشغال نمی‌تواند برای همیشه و دائمی استوار باشد، و ملتی که برای آزادی سرزمین‌اش مبارزه می‌کند، بالاخره روزی پیروز خواهد شد، ولو اینکه سالیان دراز این مبارزه ادامه پیدا کرده باشد.
البته امسال حساب دیگری دارد. امسال مردم ما روزهاست که شاهد جنایت فجیع اسرائیلی‌ها، این رژیم غاصب صهیونیستی نسبت به مردم مسلمان فلسطین و مخصوصاً مردم غزه هستند. این مردم روزه‌دار و بی‌دفاع، با یک رژیم غاصب و سفاک می‌جنگند، و ایستادگی می‌کنند. البته این ملت، مقاومت و ایستادگی کرده‌اند، کشته و زخمی داده‌اند، اما در عین حال تسلیم نشده‌اند و به راه خودشان ادامه می‌دهند.
هرچه راهپیمایی روز قدس امسال با شکوه‌تر باشد، به معنای حمایت بیشتر از ملت مظلوم فلسطین است. و به این معناست که پیام رساتری به رژیم غاصب صهیونیستی داده می‌شود که غصب، تجاوز و آدم‌کشی پایانش شکست خواهد بود، و این رژیم پیروز نخواهد شد. ملت مسلمان فلسطین در نهایت پیروز این میدان نبرد 65 ساله خواهد بود، و معنای دیگر آن این است که ملت مسلمان و انقلابی ایران همواره پشت سر مظلوم، و به ویژه پشت سر مردم مظلوم فلسطین بوده، و خواهد بود و امیدواریم به زودی شاهد پیروزی این ملت در برابر متجاوزین و غاصبین باشیم.
گزارشگر:
خیلی متشکرم!
رئیس‌جمهور:
موفق باشید.

شناسه خبر: 82556