حجت‌الاسلام والمسلمین یونسی مطرح کرد:

تاکید بر استمرار معرفی میراث ملی و دینی ایرانیان/ ایران سرشار از گنجینه عظیم میراث اسلامی است

دستیار ویژه رییس‌ جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی،آغاز حرکت معرفی میراث تاریخی، ملی، هویتی و دینی‌مان را حرکتی با سرعت و شتاب بالا دانست و ابراز امیدواری کرد که با تداوم و استمرار این حرکت، عقب‌ماندگی‌های گذشته جبران شود.

شناسه خبر: 82091 -

دوشنبه 5 آبان 1393 - 14:15

حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی ظهر دوشنبه در مراسم اهدای گواهی آثار ثبت‌شده در فهرست منطقه آسیا و اقیانوسیه حافظه جهانی یونسکو، ایران را سرشار از گنجینه عظیم میراث اسلامی دانست و با تاکید بر شناسایی و شناساندن این میراث، گفت: ارائه ارزش‌ها و میراث‌هایی که به همه تعلق دارد، رسالتی تاریخی بر دوش فرهیختگان و اگاهان ایرانی در قبال نسل‌های آینده و همه بشریت است.
حجت‌الاسلام والمسلمین یونسی افزود: ما نگاهبان و حافظ ارزش‌ها و میراث‌هایی هستیم که ابتدا به ایرانیان تعلق دارد اما در واقع متعلق به همه انسان‌ها است که با معرفی این ارزش‌ها و میراث‌ها به همه بشریت، در واقع نسل‌های آینده خود را حفظ کرده‌ایم.
دستیار ویژه رییس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌ها در ادامه با بیان اینکه نسل‌های امروزی در معرض بی‌هویتی، فراموشی و غفلت هستند، گفت: کتابخانه‌ها، طبیعت، تاریخ، مساجد و معماری همه جای ایران، منطقه، شبه قاره هند، قفقاز، آسیای میانه، خلیج‌فارس و آسیای صغیر، پر از آثار معنوی ایران زمین است که به دلایلی نظیر رشدنیافتگی، دچار غفلت شدن و بی خبر بودن از گذشته، دیگران به راحتی می‌توانند فرزندان‌مان را غارت کنند.
وی با بیان اینکه «این روزها شخصیت بزرگی نظیر مرحوم شریعتی را فراموش کرده‌ایم» خاطرنشان کرد: دکتر شریعتی در کتاب «حسین وارث آدم» میراث‌داری ارزش‌های معنوی پیامبران توسط امام حسین (ع) را بسیار زیبا بیان نموده است اما دکتر شریعتی که خود بزرگترین یادآورنده این ارزش‌ها است را متاسفانه فراموش کرده‌ایم.
حجت‌الاسلام یونسی، «متحجرین» و «غرب‌باوران و غرب‌باختگان» را دو گروهی دانست که برای به حاشیه راندن شخصیت بزرگ دکتر شریعتی دست به دست هم داده‌اند که متاسفانه چنین رفتاری جفای بزرگ به میراث معنوی کشور محسوب می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین یونسی همچنین با تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، «میراث حسینی» را مهمترین میراث تاریخ اسلامی دانست و افزود: عاشورای حسینی در سراسر ایران و منطقه، نمایشگاه میراث حسینی می‌شود و همه این تعزیه‌ها، عزاداری‌ها و نوحه‌خوانی‌ها بخشی از میراث ملی ایرانیان است.
حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی در حاشیه این برنامه در پاسخ به سوالی درباره جنایت اسیدپاشی در اصفهان، گفت: همه جریان های سیاسی کشور این جنایت را محکوم نموده و هر سه قوه نیز با برخورد محکم، قول دادند در سریع ترین زمان ممکن، عوامل این جنایت شناسایی شوند.

شناسه خبر: 82091

- سخنراني ها

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده