معاون حقوقی رییس جمهوری در دیدار سفیر برزیل:

ظلم و نقض حقوق دیگران در فرهنگ عمومی ملت ایران، گناهی بزرگ است/ تاکید بر همکاری و تعامل بیشتر ایران و برزیل در عرصه‌های حقوقی

معاون حقوقی رییس جمهوری و سفیر برزیل در تهران روز دوشنبه درباره همکاری‌های حقوقی و تعاملات دو کشور در سازمان‌های بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

شناسه خبر: 81924 -

دوشنبه 28 مهر 1393 - 17:40

دکتر الهام امین‌زاده در این دیدار رویکرد دولت یازدهم به حقوق شهروندی و اقداماتی را که بر اساس دستور رییس جمهوری برای تهیه منشور حقوق شهروندی انجام شده است، تشریح کرد و گفت: بر مبنای توجه و دستور دکتر روحانی سند جامعی تحت عنوان منشور حقوق شهروندی آماده شده که بر اساس آن دولت خودش را بیش از گذشته به احترام به حقوق عمومی متعهد می‌کند.
معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به اینکه در فرهنگ عمومی ملت ایران، ظلم و نقض حقوق دیگران گناهی بزرگ است، افزود: در عین حال در منشور حقوق شهروندی توجه ویژه‌ای به حقوق فردی، حقوق کودکان، حقوق زنان، آزادی بیان، آزادی مذهب،‌ حق توسعه، حقوق زیست محیطی و امثال آن شده است.
وی اظهار داشت: امروز زنان زیادی در سطوح عالی مدیریتی در جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماینده مجلس، معاون رییس جمهوری، فرماندار و در سایر عرصه‌های مدیریتی مهم مشغول به فعالیت هستند.
دکتر امین‌زاده همچنین خواستار تعامل بیشتر ایران و برزیل در عرصه‌های حقوقی و همکاری‌های مشترک دو کشور در سازمان‌های بین‌المللی شد.
سفیر برزیل نیز در این دیدار با تشکر از توضیحات دکتر امین‌زاده درباره تهیه منشور حقوق شهروندی و نیز حضور بانوان در سطوح عالی مدیریتی در کشورمان، از همکاری‌های حقوقی دو کشور استقبال کرد.
سانتیاگو بریزابال مورانو همچنین با اشاره به فراوانی پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران و وضعیت مشابه برزیل در منطقه آمریکای لاتین که پذیرای حجم بالایی از مهاجران از کشورهای همسایه خود است، خواستار استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه شد.

شناسه خبر: 81924

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده