متن کامل مصاحبه بعد از دیدار با نامزدهای انتخاباتی دوره یازدهم ریاست جمهوری

-

شناسه خبر: 80934 -

شنبه 24 خرداد 1393 - 18:28


بسم الله الرحمن الرحیم
امروز، 24 خرداد، اولین سالروز انتخابات بسیار مهم و شکوهمند سال گذشته است. چرا که سال گذشته به تعبیر مقام معظم رهبری سالی بود که مردم در انتخابات آن حماسه سیاسی را آفریدند و ساختند. و در واقع پاسخی دادند به بیگانگانی که امید بسته بودند به اینکه ملت ایران از نظام یا انتخابات دلسرد شده‌اند یا احتمالاً از صندوق رأی ناامید شده‌اند. با همه اینها مردم با حضور حدود 73 درصدی خودشان پاسخ محکمی به آنها دادند. در این حماسه‌ای که آفریده شد، مردم نقش اول را داشتند، مقام معظم رهبری نقش فوق‌العاده‌ای را در این حماسه از خود ایفاء کردند و خود کاندیداها هم نقش زیادی را در این حماسه داشتند. به هر حال حضور کاندیداها نقش زیادی را در این حماسه خلق کرد. چرا که با این حضور و سخنرانی‌ها و مناظره‌ها توانستند این شور و هیجان را ایجاد بکند. بنابراین امروز روز جشن ملی ملت ماست. روز پیروزی ایران است. روز پیروزی مسیری است که همه سهیم‌اند، و کاندیداها هم سهم بالایی در آن دارند.
این یک نکته بود؛ که ما خواستیم در روزی که سالگرد انتخابات است، یک بار دیگر در کنار هم باشیم، همدیگر را ببینیم و مردم بدانند که ما اگر روزی با هم رقابت انتخاباتی داشتیم، امروز در کنار هم برای ملت هستیم و هدف واحدی را دنبال می‌کنیم.
علاوه بر این فرصتی بود که با هم بنشینیم و اگر نقطه نظراتی دارند بیان کنند که اتفاقاً نقطه نظرهایی هم راجع به مسائل کشور داشتند و مواردی را بیان کردند که خوب مشورتی بود. البته بسیاری از این عزیزانی که امروز ما در خدمت‌شان بودیم، جاهای مختلفی اینها را می‌بینیم، یا در مجمع تشخیص، یا در شورای امنیت یا در شورای انقلاب فرهنگی، به هر حال اینها را زیارت و از نظرات آنها استفاده می‌کنیم.
به نظر من این حضور، خوب و نمادین و در مسیر نشان دادن وحدت و اتحاد و همدلی برای منافع ملی کشور. ان‌شاءالله ملت ما برای دستیابی به تمام اهداف بلندش موفق و پیروز خواهد بود.
موفق باشید. خداحافظ شما.

شناسه خبر: 80934

- مصاحبه ها

- متن کامل مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده