معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری:

همه باید تلاش کنیم تا اهداف و سیاست‌های ریاست جمهوری به نحو مطلوب محقق شود

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، «دانایی، چابکی و پاک و توانمند بودن» را چهار خصلت شاخص برای اثرگذار بودن دولت دانست و بر ضرورت تلاش پیگیر و مستمر همه کارکنان به ویژه کارکنان نهاد ریاست جمهوری در راستای اهداف و سیاست‌های دولت تأکید کرد.

شناسه خبر: 80266 -

يکشنبه 9 شهريور 1393 - 15:38

دکتر مرتضی بانک ظهر یکشنبه در مسجد سلمان فارسی و در جمع کارکنان نهاد ریاست جمهوری با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر، از تلاش و خدمات کارکنان دولت قدردانی کرد و اظهار داشت: نهاد ریاست جمهوری از مهم‌ترین بخش‌های تشکیلاتی کشور است و تأثیر بسیار فراوانی در روند امور کشور دارد.
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، اخلاص و تلاش پیگیر و بی‌منت را دو ویژگی و خصلت اصلی شهیدان رجایی و باهنر دانست و اظهار داشت: ما به عنوان ادامه‌دهندگان راه این شهیدان بزرگوار باید تا جایی که امکان‌ دارد با تمام توان و با خلوص نیت این ویژگی‌های اخلاقی را در رفتار و اعمال خود پیاده کنیم و راه آنان را ادامه دهیم.
بانک با بیان اینکه نهاد ریاست جمهوری به عنوان ستاد رییس‌ جمهور الگوی همه دستگاه‌های اجرایی کشور است، گفت: در‌ مجموعه نهاد ریاست جمهوری کارکنان متخصص و باسابقه‌ای وجود دارد و دولت مصمم است از ظرفیت عظیم نیروی انسانی خود استفاده کند.
وی نیروی انسانی را یکی از ارزشمند‌ترین سرمایه‌های یک نهاد و حتی کشور دانست و گفت: نیروی انسانی مجموعه توانمندی‌هایی است که به سادگی به دست نمی‌آید و هنر یک مدیر آن است که از سرمایه انسانی موجود به نفع خدمت‌رسانی به کشور و اهداف مورد نظر بهره‌برداری کند.
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: معتقدیم باید سرمایه انسانی خود را ارج نهاده و آن را حفظ و تقویت کنیم و از سوی دیگر امکانات لازم را برای بروز و شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای آنان فراهم سازیم تا ثمره و نتیجه مناسبی به دست بیاوریم.
بانک خاطر نشان کرد: دولت در یک سال گذشته با تلاش پیگیر و خستگی ناپذیر خدمات فراوانی انجام داده که یکی از پایه‌های اصلی آن کارکنان موجود در بدنه دولت هستند و باید از این ظرفیت نهایت استفاده را به عمل بیاوریم تا شکوفا شویم.
وی با تأکید بر ایجاد فضای مناسب و آرام به منظور فعالیت و کار مطلوب اظهار داشت: باید در مجموعه نهاد هم از بحث طایفه، حزب، جناح و شخص عبور کرده و فضای مناسبی را برای تحقق سیاست‌ها و اهداف دولت فراهم سازیم و دولت نشان داده که نگاه حزبی و گروهی نداشته ملاک و معیار اصلی‌اش، شایسته‌سالاری است و با قوت در این مسیر حرکت خواهد کرد.
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: بر این باور هستیم کارشناس و کارمند باید فضای آرامی داشته باشد تا بتواند ایده و پیشنهادات مناسبی را در زمینه فعالیت‌های خود ارایه دهد.
بانک با اشاره به اقدامات دولت در زمینه بهبود شرایط اقتصادی کشور، طی یکسال گذشته گفت: دولت گام‌های مهمی در این زمینه برداشته و توفیقات نسبی نیز داشته است، به گونه‌ای که وجود همه مشکلات اعتبارات عمرانی نسبت به سال گذشته 3 برابر شده است و این اقدامات دولت در همه زمینه‌ها همچنان ادامه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه تلاش مسئولین و مدیران نهاد و سایر دستگاه‌های اجرایی این است که حداکثر امکانات را در اختیار کارکنان قرار دهند، اظهار داشت: هدف مجموعه دولتمردان ارایه خدمات بهتر و بیشتر و متناسب با شأن کارکنان است.
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری همچنین بر هوشمندسازی و استفاده از امکانات الکترونیکی در فعالیت‌های اداری تأکید کرد و گفت: دولت در ایجاد ساختار مناسب و بهتر در زمینه استفاده از امکانات الکترونیکی اقدامات خوبی را شروع کرده و آن را تکمیل خواهد کرد.
بانک با تأکید بر ایجاد فضای زاینده، بالنده و چابک در مجموعه دولت، تصریح کرد: باید بستر و شرایط مناسبی را فراهم کنیم تا کارکنان بتوانند سرویس‌های مورد نیاز رییس‌ جمهوری را به خوبی فراهم کنند.
وی گفت: دستگاه‌های اجرایی به منزله یک کل واحد هستند و نهاد ریاست جمهوری در رأس این کل واحد قرار دارد، بنابراین همه کارکنان باید برای تحقق یک هدف و اجرای سیاست‌های ریاست جمهوری و دولت تلاش کنند، تا برنامه‌های رییس‌ جمهوری به نحو مطلوب انجام شود.

شناسه خبر: 80266

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده