معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

باید با اراده و عزم ملی، بنیان خانواده را توانمند کنیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تقویت و توانمند سازی بنیان خانواده در جامعه را ضروری و نیازمند اراده و عزم ملی خواند و تصریح کرد: یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید تقویت و ارتقای جایگاه زنان و خانواده در جامعه است.

شناسه خبر: 80245 -

يکشنبه 9 شهريور 1393 - 10:34

شهیندخت مولاوردی در همایش بانوان و تجلیل از دختران و زنان منتخب شهرستان ملارد با اشاره به عملکرد یکساله دولت گفت: دولت در حال حاضر با چالش هایی در زمینه زنان مواجه است که یکی از آنها عدم مشخص بودن جایگاه سیاست گذاری در حوزه زنان و نبودن نظارت در این حوزه است.
وی گفت: سازمان و ارگان مشخص و معینی در این زمینه فعالیت نمی کند و گاهی اوقات بین دستگاهها موازی کاری به وجود می آید.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به افزایش آمار زنان سرپرست خانواده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آمار زنان سرپرست خانوار به 1/12 افزایش یافته که فقر ویژگی بارز این گونه خانواده ها می باشد.
مولاوردی در این مراسم از تعدادی از ورزشکاران، نخبگان، دانش آموزان و از همسر شهید نخبه به نمایندگی از خانواده ایثارگران شهرستان ملارد استان تهران تقدیر و قدردانی کرد.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در جریان دیدارش از شهرستان ملارد از نمایشگاه دستاوردهای زنان و دختران این شهرستان بازدید کرد و در کارگروه امور بانوان شهر ملارد نیز حضور یافت.
وی در این کارگروه اظهار داشت: مهمترین کاری که ما در معاونت امور زنان در حال پیگیری هستیم، یکپارچه سازی اطلاعات سرپرست خانوار است که در حال حاضر بصورت پراکنده در اختیار سازمان هایی مانند بهزیستی و کمیته امداد می باشد. ما تلاش داریم که با جمع آوری اطلاعات، بتوانیم در کنار خیرین و سازمان های مردم نهاد ، خدمت موثر تری به زنان در این حوزه داشته باشیم.
خانم مولاوردی درخصوص برنامه های اقتصادی دولت نیز خاطر نشان کرد: نجات اقتصاد از رکود و توزیع عادلانه ثروت ملی و رسیدگی به مشکلات زنان سرپرست خانوار و اشتغال ملی یکی از مهمترین دغدغه های دولت یازدهم است.
معاون رییس جمهور همچنین با اشاره به راه اندازی نسخه آزمایشی پرتال جامع زنان گفت: این پرتال شامل بانک اطلاعات نخبگان،کارآفرینان و دانشگاهیان زن خواهد بود که به زودی تکمیل خواهد شد و همه می توانند با مراجعه به این پرتال از اطلاعات آن که به روز نیز می باشد، استفاده و بهره برداری کنند.
خانم مولاوردی افزود: ما در حال بررسی راهکارهایی مانند ساعت کار شناور و ایجاد مهدکودک در جوار ادارات توسط بخش خصوصی و دورکاری در بعضی از موارد خاص برای کارمندان زن نیز هستیم.

شناسه خبر: 80245

- سفرهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده