معاون حقوقی رئیس جمهوری در پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز:

قدم‌های مفیدی در جهت حل مشکلات مردم برداشته شده است

دکتر الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهوری روز جمعه 7 شهریور در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه شیراز از ایجاد آرامش و برقراری نظم در عرصه اقتصاد و سیاست کشور خبرداد و گفت: با تدابیر اتخاذ شده، خوشبختانه قدم‌های مفیدی در جهت حل مشکلات مردم برداشته شده است.

شناسه خبر: 80224 -

جمعه 7 شهريور 1393 - 20:25

معاون حقوقی رئیس جمهوری، کاهش آمار اشتغال و درآمد را ناشی از رکود تورمی دانست و افزود: دولت یازدهم با نگرش خود توانسته است میزان تورم را نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش دهد.
امین زاده افزود: قوانین دست و پاگیری که انگیزه تولید را از میان برده و فعالیت بخش خصوصی را با مشکل روبرو کرده است اصلاح خواهند شد.
وی با اشاره به ثبات قیمت ارز در یک سال اخیر اضافه کرد: میزان درآمدهای صادرات غیر نفتی سه درصد افزایش داشته است.
معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به این‌که بسیاری از بانک ها، شرکت ها و افراد از وضعیت تحریم خارج شده‌اند، گفت: کشورهای بسیاری خواستار مراودات اقتصادی با ایران شده اند.
دکتر امین زاده با تأکید بر اهمیت ترویج قانونگرایی و قانون محوری در جامعه گفت: در حوزه معاونت حقوقی، تحول نظام حقوقی کشور و برقراری عدالت مدنظر قرار داده شده است.
وی با اشاره به ضرورت آموزش و انتقال معلومات و مفاهیم حقوقی به شهروندان، افزود: اگر شهروندان نسبت به قانون آگاه باشند احقاق حقوق به صورت دقیق تری دنبال می شود.
دکتر امین زاده از تدوین سند حقوق شهروندی خبر داد و گفت: این سند طبق قانون و رهنمودهای مقام معظم رهبری تدوین شده است که نحوه اجرای آن توسط رئیس جمهوری تعیین خواهد شد.
معاون حقوقی رئیس جمهوری در پایان از استانداری ها به عنوان متولیان حل اختلاف میان دستگاه ها یاد کرد و افزود: کارمندان بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری وظیفه دارند به بهترین شکل خدمات رسانی کنند در غیر این صورت توسط هیئت های نظارتی با آنها برخورد خواهد شد.
معاون حقوقی رییس جمهوری در ادامه سفر یکروزه خود به شهر شیراز با نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز دیدار و گفتگو کرد.
دکتر الهام امین زاده در این دیدار با بیان اینکه دولت یازدهم به دنبال این است که احترام به حقوق مردم جزیی از فرهنگ عمومی شود و قانون گریزی در جامعه هنر نباشد؛ تاکید کرد: اگر بحث حقوقی یک موضوع مبنایی در جامعه تلقی شود، بی تردید شاهد تخلفات کمتری در جامعه خواهیم بود .
معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: در حوزه معاونت حقوقی رییس جمهوری هدفمان کاهش اختلافات بین دستگاه های اجرایی است تا از این طرق، مشکلات و گرفتاری های مردم در زمینه حقوقی نیز کمتر شود.
دکتر امین زاده گفت: در حوزه قضا مشکلات زیادی داریم و پرونده هایی تشکیل می شود که عمده افراد مرتبط با پرونده ها خلافی را مرتکب نشده اند و ریشه این گرفتاری ها در ناآگاهی مردم از قوانین است که آنان را ناچار به مراجعه و تشکیل پرونده در دستگاه های قضایی می کند.
وی ادامه داد: برای کاهش اینگونه پرونده ها که شمار آنها هم زیاد است دنبال این هستیم تا زمینه آگاهی مردم از قوانین را فراهم سازیم .
امین زاده همچنین به اقدامات یکساله دولت اشاره کرد و افزود: دولت موفق شد طی یکسال گذشته رشد اقتصادی را از منهای حدود هفت درصد به بالای صفر و نقطه مثبت برساند و رقم تورم را از مرز 40درصد به 25درصد کاهش دهد.
امام جمعه شیراز نیز در این دیدار از نامگذاری امسال هفته دولت به نام آرامش و امید تقدیر کرد و آن را حرکت ارزشمندی از جانب دولت برشمرد.
آیت الله اسدالله ایمانی افزود: زیربنای رشد و بالندگی آرامش است و اگر در جامعه آرامش نباشد هیچ کاری را نمی توان به عنوان رشد معرفی کرد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه اگر امید از جامعه گرفته شود جامعه دلمرده می شود و بدون شور و نشاط هم پیشرفتی نخواهد بود، اظهار داشت: امیدواریم تلاش های دولت در زمینه برقراری آرامش که یکی از راه های آن حفظ حرمت قانون و جایگاه آن در جامعه است به نتیجه برسد.
آیت الله ایمانی گفت: در یکسالی که از عمر دولت سپری شده طلیعه های خوبی را شاهد بودیم که امید را در مردم زنده می کند.
وی افزود: هر چند عمر زیادی از دولت نمی گذرد ولی در این مدت کوتاه، تنش زدایی در روابط خارجی که در دستور کار دولت بوده به موفقیت هایی رسیده است.
امام جمعه شیراز ادامه داد: در سایه این سیاست بخردانه مردم به آینده و سلامت خود و خانواده امیدوارتر شده اند و فشار تورم شکسته شده و بار سنگینی که بخصوص در بحث عدم امنیت و آرامش بر دوش مردم بوده برداشته شده است.
دکتر امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور روز جمعه وارد شیراز شد و مورد استقبال احمدی استاندار فارس و تعدادی از مدیران استانی قرار گرفت.
وی در بدو ورود در فرودگاه شیراز و در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر در خصوص سفر به شیراز گفت: امیدوارم در سفر یک روزه ای که به شیراز دارم بتوانم از راهنمایی ها و ارشادات علمای شیراز استفاده نمایم و پیام ایشان را به رئیس جمهور محترم برسانم .
گفتنی است دکتر امین زاده در اولین برنامه خود به زیارت حرم حضرت سیدعلاء الدین حسین ابن موسی الکاظم (ع) کوچکترین فرزند حضرت امام موسی بن جعفر (ع) مشرف شد و سپس با تولیت آستان مقدس سیدعلاء الدین حسین (ع) حضرت آیت الله طاهری دیدار کرد و در ادامه به زیارت حرم احمد ابن موسی (ع) شاهچراغ و سید میرمحمد (ع) و سیدابراهیم (ع) رفت.

شناسه خبر: 80224

- سفرهای داخلی

- معاونت حقوقی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده