رییس جمهوری در دیدار جمعی از ورزشکاران:

روحیه پهلوانی باید در کنار قهرمانی حاکم شود / ایران آماده پذیرش و درمان مجروحان غزه

رییس جمهوری عصر سه‌شنبه در دیدار جمعی از ورزشکاران و دست اندرکاران ورزش کشور، با تأکید بر این نکته که باید روحیه پهلوانی در کنار قهرمانی در ورزش و جامعه حاکم شود، تصریح کرد: قدرت و سلامت باید برای اطاعت خداوند و خدمت به مردم باشد و ما باید مرام پهلوانی و منش قهرمانی را از مولای متقیان علی(ع) بیاموزیم.

سه شنبه 31 تير 1393 - 22:02

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار که اعضای تیم‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی، ورزشکاران نمونه کشوری در رشته‌های مختلف، جمعی از مدیران، مربیان و مسئولان ورزشی کشور حضور داشتند، ابراز امیدواری کرد در تمام صحنه‌های ورزشی، اخلاق و پاکی حکمفرما شود و رقابت‌های ناسالم جای خود را به مودت، دوستی و رفاقت بدهد.
حضور قهرمانان ایرانی در رقابت های جهانی عامل تقویت غرور ملی جوانان است
رییس جمهوری اظهارداشت: ورزش در دنیای امروز فرامرزی و فراملی شده و جایگاه ویژه‌ای در سطح جهانی پیدا کرده و نقش بسیار مؤثری در سلامت همگانی و افزایش امید و نشاط در جامعه ایفا می‌کند و حضور شما قهرمانان در رقابت‌های جهانی هم به عنوان رسانه و هم به عنوان مبلغ ورزشی می‌تواند فرهنگ ایرانی و اسلامی را تبلیغ کند و نشاط و غرور ملی را در جوانان کشور بیش از پیش تقویت کند.
دولت تدبیر و امید در خدمت ورزش و ورزشکاران
دکتر روحانی با بیان این مطلب که عرصه ورزش، عرصه‌ای است که باید علاوه بر رقابت، رفاقت، وحدت و کمک و یاری به دیگران نیز حاکم باشد، گفت: مجموعه دولت بویژه وزارت ورزش مجدانه در خدمت ورزش و ورزشکاران خواهد بود و امیدواریم شما ورزشکاران بتوانید، امید و نشاط را در میان مردم بیشتر کنید.
رییس جمهوری تأکید کرد: در عرصه ورزش نیز باید به یک معنا شرایط برد – برد حاکم باشد یعنی در جایی که ظاهرا پیروز میدان ورزش نیستیم باید از لحاظ اخلاق نیز ورزشکاران ما پیروز و سربلند باشند و اگر در هر زمینه ورزشی خودباوری نیز حاکم باشد، تردید نکنید که پله‌های صعود را به راحتی طی خواهیم کرد.
دکتر روحانی افزود: خداوند استعداد، ذوق، برادری و برابری را به ما انسان‌ها بخشیده و همین عامل است که وقتی در عرصه‌های ورزشی در کنار یکدیگر قرار می‌گیریم و دست در دست یکدیگر و با توکل کار را شروع می‌کنیم، با روحیه مضاعف به پیروزی می‌رسیم.
رییس جمهوری در ادامه به کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم غزه توسط رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: کشتار بی‌رحمانه و وحشیانه زنان و کودکان مظلوم فلسطین با تسلیحات پیشرفته و مرگبار ، دل همه ما مسلمانان و ایرانی‌ها را متأثر و اندوهگین کرده است.
ایران آماده پذیرش و درمان مجروحان غزه است
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران آماده پذیرش و درمان مجروحان غزه است،اظهار داشت:متاسفانه اجازه نمی دهند که کمک های دارویی و تیم پزشکی ایران به غزه برسد.
پیروزی از آن مظلومان جهان است
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه معتقدیم همواره شکست از آن تجاوزگران و پیروزی از آن مظلومین جهان است ، ابراز امیدواری کرد با دعای همه مسلمانان ، شاهد پیروزی و شادی ملت فلسطین در برابر متجاوزان صهیونیست باشیم.

وزیر ورزش: پیروزی های غرور آفرین موجب افزایش امید و انسجام ملی شده است

در ابتدای این مراسم، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در خصوص ورزش و جوانان و وضعیت تیم‌های ورزشی حرفه‌ای کشور در عرصه ملی و بین‌المللی ارائه کرد.
دکتر گودرزی با برشمردن مقام‌های اخیر قهرمانی تیم‌های مختلف ورزشی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، ضمن قدردانی از ورزشکاران و تیم‌های ورزشی تصریح کرد: این پیروزی‌های غرورانگیز موجب افزایش امید، هویت و انسجام ملی در کشور شده است که امیدواریم با رشد فضایل اخلاقی، فرهنگ و منش پهلوانی در کشور و با آرامش توأم با مودت، شاهد فتح مقام‌های قهرمانی بیشتر در ورزش کشور باشیم.

رییس فدراسیون والیبال:با اراده ملی می توانیم در همه عرصه ها به قهرمانی دست یابیم
محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال کشور نیز در این مراسم با قدردانی از مردم و رییس‌جمهوری که همواره حامی جامعه ورزشی و ورزشکاران کشور هستند، پیروزی تیم والیبال و دستیابی به مقام چهارم جهان را تبریک گفت و افزود: والیبال یک سمبل و نمونه‌ای از توانمندی جوانان کشورمان است و این نشانگر این است که با عزم و اراده‌ای جدی و ملی در هر عرصه‌ای می‌توانیم به قله رفیع قهرمانی دست یابیم.
وی همچنین از رییس جمهوری و دولت تدبیر و امید خواست تا از ورزشکاران و تیم‌های ورزشی در زمان مناسب و به موقع حمایت کرده تا مربیان و مسئولان تیم‌های مختلف ورزشی نیز بتوانند برنامه‌های خود را به موقع اجرایی کنند.

کاپیتان تیم ملی فوتبال: از حمایت های رییس جمهوری متشکریم
جواد نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال با تقدیر و تشکر از پیام‌ها و حمایت‌های شخص رییس جمهوری از ورزشکاران و تیم‌های ورزشی در رقابت‌های جهانی، حمایت‌های بیشتر و افزایش بودجه در ورزش را که موجب توسعه ورزش پایدار و به تبع آن ،سلامت جامعه می‌شود، خواستار شد.
نکونام گفت که ورزشکاران کشور روز جمعه در حمایت از مردم غزه در تظاهرات روز قدس به طور گسترده شرکت می کنند.

بازیکن تیم ملی بسکتبال: سیاست های حمایتی دولت از جامعه ورزشی ادامه یابد
حامد آفاق یکی از بازیکنان تیم ملی بسکتبال نیز در سخنانی ضمن قدردانی از رییس جمهوری و مجموعه دولت خواستار ادامه سیاست‌های حمایتی دولت از جامعه ورزشی بویژه بسکتبالیست‌ها شد.
شرکت کنندگان در این مراسم پس از اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی ، روزه خود را افطار کردند.

شناسه خبر: 79432