سفیر میانمار استوارنامه خود را تقدیم رییس جمهوری ایران کرد

رییس‌جمهوری در دیدار سفیر آکرودیته میانمار در تهران با ابراز علاقمندی برای وجود ثبات، امنیت و انسجام اجتماعی در کشور میانمار، گفت: امیدواریم اقلیت‌هایی که در میانمار زندگی می‌کنند، بخصوص مسلمانان، بدون اینکه مشکلی داشته باشند بتوانند به زندگی خود ادامه دهند.

سه شنبه 31 تير 1393 - 11:45

دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر آکرودیته میانمار در تهران، افزود: در صورتی که مسئولان کشور میانمار در جهت بهبود روابط با مسلمانان، نیاز به کمک داشته باشند، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در چارچوب مقررات میانمار، به این کشور کمک کند.
رییس‌جمهوری همچنین با اعلام آمادگی برای توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و میانمار در زمینه های اقتصادی، سیاسی، علمی و فرهنگی، گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه علوم مختلف و همچنین در زمینه مسائل فنی‌وحرفه‌ای دارد که می‌تواند همکاری‌ خوبی در این زمینه‌ با کشور میانمار داشته باشد.
دکتر روحانی با ابراز امیدواری نسبت به گسترش بیش از پیش روابط تهران – نایپیداو در دوران مسئولیت «یوآنگ خین سو» سفیر آکرودیته میانمار در تهران ، بر افزایش حجم روابط بین دو کشور تأکید کرد و گفت: روابط با کشورهای جهان بویژه کشورهای آسیایی برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد.
«یوآنگ خین سو» سفیر آکرودیته میانمار در تهران نیز در این دیدار، ایران و میانمار را به مثابه دو دوست قلمداد کرد و گفت: دو کشور از سال‌های بسیار گذشته روابط صمیمانه‌ای داشته‌اند.
وی به رییس‌جمهور کشورمان اطمینان داد که در حد توان خود، برای تقویت روابط کنونی ایران و میانمار تلاش کند.

شناسه خبر: 79404