در جلسه هیات وزیران به ریاست دکتر روحانی انجام گرفت؛

اختصاص 10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آبیاری تحت فشار محصولات اساسی کشاورزی

جلسه هیأت دولت روز یکشنبه به ریاست دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری برگزار شد و اعضای دولت درباره مهمترین مسایل و مباحث اجرایی روز کشور با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

شناسه خبر: 79377 -

يکشنبه 29 تير 1393 - 20:38

گزارشی از فرآیند بررسی پدیده رکود تورمی و آسیب‌شناسی وضعیت و تدوین راه‌حل‌های رونق تولید به هیأت وزیران ارایه و مقرر شد جلسه چهارشنبه هیأت وزیران به بررسی پیشنهادهای تدوین شده در قالب لایحه رونق تولید و مصوبات هیأت وزیران در این موضوع ، اختصاص یابد.
در این جلسه گزارش کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط‌زیست در خصوص موارد اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا به تصویب هیأت وزیران رسید.
همچنین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره تمهیدات و طراحی‌های انجام شده به منظور برگزاری پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو 2015 میلان – ایتالیا به هیأت وزیران اریه شد. در این رخداد جهانی که با موضوع تغذیه، زمین، انرژی برای حیات برگزار می‌شود، سنن، خلاقیت و ابداعات بشر با مرکزیت این مفهوم که «هر فردی روی کره زمین باید دسترسی به غذای کافی، مطمئن و سالم داشته باشد.» در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
با تصویب دولت، مبلغ 45 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های تأمین آب در استان فارس اختصاص یافت.
هیأت وزیران، مبلغ 700 میلیارد ریال اعتبار برای تأمین آب شرب شهری، روستایی و عشایری و اجرای پروژه‌های مقابله با خشکسالی در استان ایلام اختصاص داد.
اختصاص مبلغ 260 میلیارد ریال اعتبار به استان‌های مازندران، گیلان و گلستان به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه در سواحل دریای خزر، از دیگر مصوبات جلسه هیأت دولت بود.
هیأت وزیران با اختصاص مبلغ 238 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه‌های تأمین آب، آبرسانی سیار و تأمین علوفه مورد نیاز عشایر در 26 استان کشور موافقت کرد.
با تصویب دولت، مبلغ 10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آبیاری تحت فشار محصولات اساسی کشاورزی در قالب الگوی کشت، در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت.
اختصاص تسهیلات بانکی و اعتبار برای بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و قزوین از دیگر مصوبات جلسه هیات دولت بود.
همچنین هیأت وزیران، اعتبار لازم را برای ساماندهی رودخانه‌ها در استان بوشهر و تکمیل پروژه‌های کنترل سیلاب در شهرهای پلدختر و معمولان استان لرستان اختصاص داد.
اختصاص تسهیلات بانکی به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برای تهیه و تدارک نهاده‌های کشاورزی از دیگر مصوباتی بود که در این جلسه هیأت وزیران تصویب شد.

شناسه خبر: 79377

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده