به منظور پیشگیری،آمادگی و مقابله با حوادث،سوانح و بحران ها؛

هیات دولت 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به جمعیت هلال احمر اختصاص داد

هیات دولت روز یکشنبه در جلسه ای به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، به منظور پیش بینی، پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث، سوانح و بحران ها، با اختصاص مبلغ 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد.

شناسه خبر: 79088 -

يکشنبه 15 تير 1393 - 21:17

در این جلسه همچنین تصویب شد که مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور افزایش یابد.
همچنین با تصویب دولت، مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار به منظور تأمین هزینه های پشتیبانی، آواربرداری و ارایه خدمات فنی و مدیریتی در مناطق خسارت دیده استان های خراسان جنوبی، اصفهان و هرمزگان، به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص یافت.
اختصاص اعتبار به آسیب دیدگان ناشی از وقوع سیل و برف و کولاک در استان های زنجان، مازندران، هرمزگان، همدان، اردبیل و سیستان و بلوچستان و اختصاص مبلغ 10 میلیارد ریال بابت تقدیر از معلمان نمونه کشوری، از دیگر مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.
الگوی مصرف آب و برق حوزه های علمیه، مساجد، دارالقرآن ها، حسینیه ها و اماکن دینی اقلیت های دینی از دیگر مواردی بود که در جلسه هیات دولت به تصویب رسید.
در ادامه این جلسه گزارش کمیسیون لوایح در خصوص "لایحه جامع وکالت دادگستری" از سوی هیات وزیران مورد بررسی قرار گرفت و موادی از آن به تصویب رسید. این لایحه شامل مواردی از قبیل کلیات لایحه، تشکیلات، ورود به حرفه وکالت، حقوق و تکالیف حرفه ای وکیل، مقررات انتظامی و صندوق حمایت وکلای رسمی است.

شناسه خبر: 79088

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده