رییس جمهور در جلسه هیأت دولت؛

جوانان فهیم، فضای جامعه را برای بهار عبادت آماده کنند

رییس جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به آماده شدن جامعه برای آزمون الهی و شکوفایی معنوی در آستانه ماه مبارک رمضان، از مردم به ویژه جوانان فهیم خواست با احترام به ارزش های اخلاقی و فرهنگ اجتماعی، فرهنگ عفاف و تقوی را با عمل خود گسترش دهند و فضای جامعه را برای بهار دعا و عبادت آماده کنند.

چهارشنبه 4 تير 1393 - 13:57

دکتر روحانی همچنین اظهار امیدواری کرد؛ به برکت دعا و عبادت زنان و مردان پارسا و پاکدامن در ماه مبارک رمضان، خداوند برکات و عنایات مادی و معنوی خود را بر این کشور بگستراند.
دکتر روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اهمیت برنامه ششم توسعه گفت: قبل از ورود به فرآیند تدوین برنامه ششم توسعه، بایستی ارزیابی سنجیده ای از دلایل عدم توفیق کامل برنامه های قبلی به عمل آید و با شناخت موانع جدی توسعه، از تکرار کاستی هایی که دستیابی به اهداف برنامه را با چالش مواجه کرده است، جلوگیری شود.
رییس جمهور فعال سازی بخش خصوصی، توسعه کشاورزی، توانمندی نیروی انسانی، ایجاد اشتغال و بهبود شاخص های کلان اقتصاد از جمله رشد، سرمایه گذاری، تورم، اشتغال، بازار سرمایه، افزایش قابلیت بانک ها برای ایفای نقش مناسب در تأمین منابع، ارتقای بهره وری، توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی، توسعه بنادر، تعادل در بودجه ریزی، تسهیل ورود فناوری های نوین، مدیریت آب و ثبات بازار ارز و انطباق رشته های تحصیلی بر نیازهای بازار کار را از اولویت های تدوین برنامه ششم ذکر کرده و بر بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در تأمین مسکن مورد نیاز جامعه تأکید نمودند.
در این جلسه اعضای دولت به ادامه بررسی گزارش معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری درباره نحوه تدوین برنامه ششم توسعه فرهنگی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و نقشه راه آن پرداختند.
در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
با تصویب هیأت دولت، مبلغ چهل میلیارد ریال اعتبار بابت اجرای عملیات انتقال آب با لوله تا مزارع در استان بوشهر اختصاص یافت.
همچنین مبلغ چهل و پنج میلیارد ریال اعتبار به منظور مقابله با آفات مگس زیتون و ملخ مراکشی در اختیار سازمان حفاظت نباتات قرار گرفت.
دولت همچنین با اختصاص مبلغ دویست و پنجاه میلیارد ریال برای انجام اقدامات ضربتی حذف و خارج سازی درختان آلوده و کنترل کانون های بحران خشکیدگی جنگل های بلوط زاگرس و مبارزه با آفات و سایر اقدامات لازم در جهت احیا و بهسازی جنگل های یاد شده در اختیار سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور موافقت کرد.

شناسه خبر: 78921