دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری به هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کرواسی توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران با کرواسی را به نفع دو کشور و دو منطقه دانست و گفت: تهران آماده همکاری در حوزه های دو جانبه و بین المللی با کرواسی است."> دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری به هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کرواسی توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران با کرواسی را به نفع دو کشور و دو منطقه دانست و گفت: تهران آماده همکاری در حوزه های دو جانبه و بین المللی با کرواسی است." /> دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری به هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کرواسی توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران با کرواسی را به نفع دو کشور و دو منطقه دانست و گفت: تهران آماده همکاری در حوزه های دو جانبه و بین المللی با کرواسی است." />


رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید کرواسی:

اراده ایران روابط با همه کشورهای دنیا به ویژه کشورهای دوست است

دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری به هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کرواسی توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران با کرواسی را به نفع دو کشور و دو منطقه دانست و گفت: تهران آماده همکاری در حوزه های دو جانبه و بین المللی با کرواسی است.

دوشنبه 2 تير 1393 - 12:28

رییس جمهوری با بیان اینکه ایران از نخستین کشورهایی بود که استقلال کرواسی را تبریک گفت، افزود: اکنون سطح مبادلات اقتصادی دو کشور مطلوب نیست و ما امیدواریم با حضور سفیر جدید کرواسی، شاهد توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی باشیم.
دکتر روحانی گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران روابط با همه کشورهای دنیا به ویژه کشورهای دوست در حوزه بالکان است و باید با شناسایی زمینه های مختلف همکاری و ایجاد تسهیلات برای توسعه گردشگری مشترک، دو ملت را بیش از پیش به هم نزدیک کنیم.
رییس جمهوری علاقه تاریخی مردم ایران به کشورهای حوزه بالکان را خاطر نشان و اظهار امیدواری کرد که با سفر رییس جمهوری کرواسی به تهران دو کشور شاهد تحرک جدی تر در روابط دو جانبه باشند.
اسکریپور کیلرتس سفیر جدید کرواسی نیز در این دیدار به روابط خوب و حسنه ایران و کرواسی، گفت: در دوره مأموریتم تمام مساعی خود را برای توسعه روابط که خواست دو کشور است بکار خواهم بست.
وی با ابلاغ سلام گرم رییس جمهور کشورش به دکتر روحانی گفت: کرواسی از گسترش همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی با ایران استقبال می کند.
اسکریپورکیلرتس گفت: به جنابعالی اطمینان می دهم که کشور ما مصمم به توسعه روابط به ویژه در مسایل منطقه ای و جهانی با ایران است و از تبادل فرهنگی و گسترش گردشگری برای ارتباط بیشتر دو ملت حمایت می کند.

شناسه خبر: 78832