رییس جمهوری روز پنجشنبه با تاکید بر اینکه "دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم، اسیر حاشیه سازی ها نخواهد شد"، اعلام کرد که دولت مصمم است تورم را کاهش داده و سد رکود را بشکند و در این مسیر نیز منتظر هیچ کس و هیچ قرارداد خارجی نمی ماند.|>"> رییس جمهوری روز پنجشنبه با تاکید بر اینکه "دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم، اسیر حاشیه سازی ها نخواهد شد"، اعلام کرد که دولت مصمم است تورم را کاهش داده و سد رکود را بشکند و در این مسیر نیز منتظر هیچ کس و هیچ قرارداد خارجی نمی ماند.|>" /> رییس جمهوری روز پنجشنبه با تاکید بر اینکه "دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم، اسیر حاشیه سازی ها نخواهد شد"، اعلام کرد که دولت مصمم است تورم را کاهش داده و سد رکود را بشکند و در این مسیر نیز منتظر هیچ کس و هیچ قرارداد خارجی نمی ماند.|>" />

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان لرستان:

دولت در خدمت به مردم ، اسیر حاشیه سازی ها نخواهد شد

رییس جمهوری روز پنجشنبه با تاکید بر اینکه "دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم، اسیر حاشیه سازی ها نخواهد شد"، اعلام کرد که دولت مصمم است تورم را کاهش داده و سد رکود را بشکند و در این مسیر نیز منتظر هیچ کس و هیچ قرارداد خارجی نمی ماند.

شناسه خبر: 78745 -

پنجشنبه 29 خرداد 1393 - 13:58

حجت الاسلام و المسلمین دکتر "حسن روحانی" که در شورای اداری استان لرستان صحبت می کرد، با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت، بدون تعامل سازنده با دنیا موفق نمی شود، تصریح کرد: تعامل سازنده با دنیا به معنای فروختن عزت و استقلال کشور نیست، بلکه تدبیر برای حل مشکلات مردم است .
رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز چهره دیگری از ایران در افکار عمومی جهان شکل گرفته است، افزود: لازمه توسعه و پیشرفت کشور ، آرامش اجتماعی است.
دکتر روحانی اظهارداشت: پرچمدار این کشور رهبر معظم انقلاب اسلامی است و همه باید در اجرای سیاستهای ابلاغ شده از سوی معظم له تلاش کنیم.
رییس جمهوری گفت: دولت خود را متعهد به عمل به اجرای سیاستهای ابلاغی نظیر اقتصاد مقاومتی و یا اجرای شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی می داند.
دکتر روحانی تصریح کرد: هماهنگی خوب میان دولت و قوای دیگر وجود دارد و قانون ملاک همکاری ها است و همه زیر پرچم ولایت خدمت خواهیم کرد.
رییس جمهوری ، تعامل سازنده با دنیا را از عوامل توسعه و پیشرفت کشور خواند و گفت:حرکت ما به سمت روندی است که نتیجه برد - برد برای ایران داشته باشد و دولت طی 10 ماه گذشته موفق به تامین منافع ملت ایران در منطقه و جهان شده است و توانسته زمینه های تحریم را آرام آرام مرتفع کند.
دکتر روحانی گفت : چهره امروز ایران در دنیا و نزد افکار عمومی کاملا متفاوت با گذشته است و این باعث شده تا کارآفرینان بسیاری برای حضور و سرمایه گذاری در ایران اعلام آمادگی کنند به نحوی که امروز ما حتی پیش نویس قراردادهایی را با آنها امضا کرده ایم .
رییس جمهوری افزود: برنامه ریزی های ما براساس شرایط موجود است، ما منتظر کسی و یا قراردادی برای توسعه کشور نیستیم اما درعین حال از هر قراردادی که منافع کشور را تامین کند، استقبال می کنیم.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه در سند چشم انداز، بر تعامل سازنده با جهان تاکید شده و ما خواستار روابطی خوب با همه کشورهای دنیا و بویژه همسایگان هستیم ، گفت: این قانون است که اگر کشوری بخواهد پیشرفت کند باید بازار هدف و صادرات داشته باشد و خوشبختانه امروز شرایط ما به نحوی است که می توانیم تعاملات مستقیم با کشورهای منطقه داشته باشیم.
رییس جمهوری گفت: ممکن است کسی در کنار این مواضع حاشیه درست کند که ما عزت می خواهیم اما مگر کسی هست که بخواهد عزت و کرامتش را بفروشد ، بحث بر سر تدبیر و عقل است که چگونه با دنیا سخن بگوییم، تعامل کنیم و مسایل را مرتفع نماییم .
دکتر روحانی افزود: واضح است که در دنیای امروز کشورهای ستمگری وجود دارند که نمی خواهند ایران پیشرفته را شاهد باشند ، ولی وظیفه ما است که در همین واقعیت های موجود دنیا، راه را پیدا کنیم .
رییس جمهوری ثبات در اقتصاد داخلی ، کاهش تورم و از بین بردن رکود را عاملی دیگری در جذب سرمایه گذاری ارزیابی کرد و گفت : سرمایه گذار مبنایش برای حضور ثبات و آرامش و امنیت است،اما متاسفانه در سالهای قبل نوسان قیمت ها در بازارهای مختلف ساعت به ساعت بود و هیچ کس حاضر به حضور در این اقتصاد نمی شد .
دکتر روحانی با بیان اینکه امروز مردم ما ثبات و آرامش را در بازار احساس می کنند ، گفت : دولت از روز اول استقرار، تلاش کرد که با تورم افسار گسیخته توام با رکود مبارزه کند؛ زیرا وضع به گونه ای بود که نقدینگی در جامعه سیل وار هر ساعت به یکسو حرکت می کرد و بنیانهای اقتصادی را از بین می برد .
رییس شورای اقتصاد ، وضع اقتصادی کشور در سالهای گذشته را در طول تاریخ ایران بی سابقه توصیف کرد و گفت: در حالی که تورم بالای 43 درصد بود، رشد اقتصادی به حدود منفی هفت درصد رسیده بود و من و همکارانم می دانستیم که چه بار سنگینی را باید روی دوش بگیریم.
دکتر روحانی افزود: خوشبختانه وعده ما برای پایین آوردن نرخ تورم به 35 درصد در سال 92 محقق شد و امسال می خواهیم این عدد را به 25 درصد برسانیم و همچنین رشد اقتصادی را مثبت کنیم.
رییس جمهوری گفت: کارهای بسیاری پیش رو داریم و ملت ایران شاهد رونق اقتصادی و حرکت شتابان تر کشور در توسعه و سازندگی خواهند بود .
دکتر روحانی در ادامه با اشاره به اینکه "دولت کارفرما، تجربه ای شکست خورده است و منجر به توسعه نمی شود " به مرور مشکلاتی نظیر بیکاری در استان لرستان پرداخت و گفت این مشکلات و حل آنها ، اولویت همه مسوولان نظام است و باید همه در کنار یکدیگر نسبت به حل این معضلات اقدام کنیم.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از مردم استان لرستان که نقش چشمگیری در طول تاریخ و بویژه در دوران دفاع مقدس داشتند، گفت: امروز نیز این مردم بزرگوار، تلاشگر و فداکار باید برای توسعه استان و ایجاد اشتغال برای فرزندانشان همانطور افتخار آفرینی کنند.
دکتر روحانی به جلسات متعدد در تهران برای اجرای 79 طرح در حوزه کشاورزی، صنعتی و گردشگری استان لرستان اشاره و اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح ها تحول قابل توجهی در استان انجام شود و لرستان بتواند در محصولات کشاورزی و دامپروری علاوه بر نیاز استان به بخش های دیگر کشور نیز صادرات داشته باشد.
رئیس جمهور اشتغال سریع را منوط به فعال شدن طرح های نیمه تمام و بهره برداری از تمام ظرفیت واحدهای صنعتی و تولیدی دانست و از ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی به این صنایع خبر داد.
دکتر روحانی تصریح کرد: باید از یک سو مزیت های نسبی کشور را برجسته کنیم واز سوی دیگر روابطمان را با دنیا بهبود بخشیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه سیاست های کلی اصل44 قانون اساسی مبتنی بر حضور و مشارکت مردم در صحنه است گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند می خواهیم این سیاست ها، انقلاب اقتصادی ایجاد کند و ما باید آنرا اجرا و عملیاتی کنیم.
رئیس جمهور نیاز ایران برای توسعه را 300 میلیارد دلار در مرحله کنونی ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه امروز داوطلبان زیادی برای سرمایه گذاری در ایران وجود دارد.
استاندار لرستان نیز در این جلسه ضمن برشمردن شاخص های اقتصادی و فرهنگی استان و بیان مطالبات مردم، حضور هیأت دولت در استان لرستان و بررسی دقیق مسائل این استان را نقطه عطفی در حل مشکلات، ایجاد رفاه و توسعه دانست و از رئیس جمهور و اعضای کابینه قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه سند آمایش استان با برش شهرستانی به عنوان نقشه راه تهیه شده است، گفت: سند اشتغال هم در هر شهرستان مهیا شده تا فرمانداران بدانند با چه رویکردی باید اشتغال زایی کنند.
استاندار لرستان تنها راهکار عملی خروج استان لرستان از بن بست را جذب سرمایه گذاری توصیف کرد و گفت: دولت می تواند با اقداماتی نظیر تامین منابع بانکی، ایجاد صنایع مادر و آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک زمینه های رونق استان در حوزه کشاورزی ، صنعتی و گردشگری را فراهم آورد.
در این جلسه آیت الله شاهرخی، عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در استان اظهار امیدواری کرد سفر رئیس جمهور به لرستان زمینه های توسعه مادی و معنوی این استان را فراهم آورد.
همچنین در این نشست هر یک از نمایندگان استان لرستان با تشریح معضلات و طرح های شهرستان های خود اظهار امیدواری کردند با اجرایی شدن طرح های دولت در لرستان مردم به تدریج شاهد کاهش محرومیت ها و توسعه باشند.
دکتر محمد باقر نوبخت، معاون نظارت برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور نیز در سخنانی از اختصاص 610 میلیارد تومان بودجه به استان لرستان در این سفر خبر داد و گفت: با جذب این اعتبارات تحرک جدی در زمینه توسعه و اشتغال زایی این استان ایجاد خواهد شد.

شناسه خبر: 78745

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده