رییس جمهوری بعد از ظهر چهارشنبه در جریان سفر به استان لرستان از طرح پتروشیمی خرم آباد بازدید کرد.|>"> رییس جمهوری بعد از ظهر چهارشنبه در جریان سفر به استان لرستان از طرح پتروشیمی خرم آباد بازدید کرد.|>" /> رییس جمهوری بعد از ظهر چهارشنبه در جریان سفر به استان لرستان از طرح پتروشیمی خرم آباد بازدید کرد.|>" />

بازدید رییس جمهوری از طرح پتروشیمی لرستان

رییس جمهوری بعد از ظهر چهارشنبه در جریان سفر به استان لرستان از طرح پتروشیمی خرم آباد بازدید کرد.

شناسه خبر: 78729 -

چهارشنبه 28 خرداد 1393 - 19:37

دکتر روحانی در بازدید از بخش های مختلف مجتمع پتروشیمی لرستان با توضیحات کارشناسان و مسئولان اجرایی این مجتمع در جریان روند احداث و فعالیت های آن قرار گرفت.
ساخت مجتمع پتروشیمی لرستان با 130 هکتار مساحت از سال 1388 آغاز شده و پیش بینی می شود تا پایان سال 1393 به بهره برداری کامل برسد.
محصولات پتروشیمی خرم آباد پلی اتیلن سبک خطی و سنگین که به میزان 300 هزار تن در سال با خوراک بوتن- 1 و اتیلن است . واحد بوتن -1 به میزان تولید 30 هزار تن در سال با خوراک اتیلن می باشد.
کاربردهای محصولات این طرح از جمله تولید انواع فیلم، جعبه های پلاستیکی نگهداری و حمل میوه، انواع بشکه، لوله های فشار قوی، کیسه و پاکت پلاستیکی، روکش کابل است.
برای ساخت این مجتمع 258 میلیون یورو هزینه ارزی و 2 هزار و 330 میلیارد ریال هزینه ریالی بودجه مصوب تعیین شده که تاکنون برای ساخت آن 238 میلیون یورو و 1800 میلیارد ریال، هزینه شده است.
این مجتمع پس از افتتاح برای 580 نفر اشتغال مستقیم و در صنایع پایین دستی خود نیز برای 5 هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد .

شناسه خبر: 78729

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده