دکتر جهانگیری در دیدار رائول کاسترو:

ملت ایران از تلاش برای دستیابی به دانش هسته ای عقب نشینی نخواهد کرد

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه ملت ایران به هیچ عنوان از تلاش برای دستیابی به دانش هسته ای عقب نشینی نخواهد کرد، گفت: البته در این زمینه آماده شفاف سازی هستیم و آژانس می تواند بر فعالیت های ما نظارت کند.

شناسه خبر: 78666 -

دوشنبه 26 خرداد 1393 - 10:12

دکتر اسحاق جهانگیری عصر یکشنبه به وقت محلی در دیدار رائول کاسترو رییس جمهور کوبا اظهار داشت: برخی کشورها علی رغم داشتن تسلیحات هسته ای ، در ان پی تی عضویت ندارند و اجازه بازرسی نیز به آژانس نمی دهند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به رویکرد یکسان جمهوری اسلامی ایران و کوبا در مقابله با ظلم و زیاده خواهی قدرت های بزرگ، افزود: ایران و کوبا در مبارزه با زورگویان در یک جبهه قرار دارند و می توانند همکاریهای سازنده ای با یکدیگر داشته باشند.
رائول کاسترو نیز در این دیدار با بیان اینکه آمریکا در هر منطقه که وارد شده مشکل ایجاد کرده است به حوادث عراق، لبنان، سوریه، پاکستان و افغانستان اشاره کرد و گفت: اگر آمریکا از افغانستان خارج شود باز هم صلح حاکم نمی شود.
رییس جمهور کوبا با بیان اینکه علاقه مند به ارتقاء سطح روابط با ایران هستیم، خاطر نشان کرد: ایران کشوری بزرگ و تاثیر گذار است و انقلاب ایران قدرتهای بزرگ را به وحشت انداخت.
وی افزود: همه حوادث منطقه و ورود آمریکا به کشورهای خاور میانه به دلیل تاثیرگذاری بر ایران بوده است و متاسفانه شاهدیم که برخی کشورها دارای بمب هسته ای هستند اما هیچ کس از آنها سوال نمی کند.

شناسه خبر: 78666

- سفرهای خارجی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده