در دیدار رییس جمهور ونزوئلا صورت گرفت؛

تاکید دکتر جهانگیری بر استفاده از ظرفیت ها برای توسعه روابط تهران – کاراکاس

معاون اول رییس جمهور، روابط ایران و ونزوئلا را بنیادی توصیف و بر لزوم استفاده از همه ظرفیتهای دو کشور برای توسعه روابط تاکید کرد و گفت: تهران آماده است روابط خود را با کاراکاس در سطح دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گسترش دهد.

شناسه خبر: 78665 -

دوشنبه 26 خرداد 1393 - 10:07

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر یکشنبه به وقت محلی در دیدار نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا که در حاشیه اجلاس گروه 77 برگزار شد، اظهار داشت: ایران از دولت مشروع و قانونی ونزوئلا حمایت و اقدامات خرابکارانه در این کشور را محکوم می کند.
معاون اول رییس جمهور از ونزوئلا به عنوان یک متحد خوب برای ایران یاد و اظهار امیدواری کرد همه توافقات میان دو کشور اجرایی شود. وی بر ضرورت برگزاری هرچه سریعتر کمیسیون مشترک برای توسعه روابط فیمابین دو کشور تاکید کرد.
دکتر جهانگیری از مواضع رییس جمهور ونزوئلا در خصوص سوریه قدردانی کرد و گفت: سوریه در سالهای اخیر با مشکلات و بحران های متعددی روبرو شد و برخی کشورها قصد دخالت در سوریه را داشتند که با ایستادگی ملت سوریه و حمایت کشورهای دوست، دشمنان ناکام ماندند.
رییس جمهور ونزوئلا نیز در این دیدار ضمن انتقاد از اقدامات مداخله جویانه کشورهای غربی در امور داخلی کشورهای در حال توسعه، از تلاش های جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد اهداف گروه 77 و جنبش عدم تعهد تشکر کرد.
وی هماهنگی و گسترش روابط کشورهای عضو گروه 77 را تنها راه حل رفع مشکلات موجود و رسیدن به توسعه پایدار این کشورها دانست.
نیکولاس مادورو روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را بسیار مناسب دانست و اظهار امیدواری کرد کارهای ناتمام دو کشور به سرانجام برسد و دو کشور نسبت به تعریف برنامه های جدید برای گسترش مناسبات و همکاریهای فیمابین اقدام کنند.

شناسه خبر: 78665

- سفرهای خارجی

- معاون اول