دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری بر ضرورت وفاق و هماهنگی همه مسئولان نظام برای خدمت‌رسانی به مردم و توسعه کشور تأکید و اظهار امیدواری کرد همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهادهای مدنی منشأ خدمات برای ملت ایران شود.|>"> دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری بر ضرورت وفاق و هماهنگی همه مسئولان نظام برای خدمت‌رسانی به مردم و توسعه کشور تأکید و اظهار امیدواری کرد همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهادهای مدنی منشأ خدمات برای ملت ایران شود.|>" /> دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری بر ضرورت وفاق و هماهنگی همه مسئولان نظام برای خدمت‌رسانی به مردم و توسعه کشور تأکید و اظهار امیدواری کرد همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهادهای مدنی منشأ خدمات برای ملت ایران شود.|>" />

رییس جمهوری در جمع رییس و اعضای شورای شهر تهران و شهردارتهران تاکید کرد:

ضرورت وفاق و هماهنگی همه مسئولان نظام برای خدمت‌رسانی به مردم و توسعه کشور

دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری بر ضرورت وفاق و هماهنگی همه مسئولان نظام برای خدمت‌رسانی به مردم و توسعه کشور تأکید و اظهار امیدواری کرد همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهادهای مدنی منشأ خدمات برای ملت ایران شود.

شناسه خبر: 78616 -

شنبه 24 خرداد 1393 - 20:02

رییس‌ جمهوری عصر شنبه و در جمع رییس و اعضای شورای شهر تهران و شهردار و معاونان شهرداری پایتخت گفت: همه مسئولان باید در زمان ایفای مسئولیت خود دست در دست هم قرار دهند تا منشأ خدمات برای همه ایرانیان بویژه مردم تهران باشند.
دکتر روحانی با تبریک سالروز ولادت حضرت صاحب الزمان(عج) اظهار امیدواری کرد ظل توجهات آن حضرت منتخبان ملت بتوانند در مسیر رفاه و سعادت آنها و توسعه کشور گام بردارند.
رییس جمهوری همچنین گفت: امیدوارم با توجه به عنایات منجی عالم بشریت، آلام و مصایب مسلمانان منطقه بویژه از ناحیه تروریست ها از بین برود و صلح و ثبات و امنیت در دنیای اسلام حاکم شود.
دکتر روحانی همچنین در این جلسه سالگرد دوره چهارم انتخابات شورای شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.
رییس‌جمهوری با اشاره به جایگاه و اهمیت تهران گفت: رفت و آمد دنیا به تهران زیادتر خواهد شد و آثار آن را می‌‌توان در حضور هیأت‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در ماه‌های اخیر مشاهده کرد.
دکتر روحانی با اشاره به مباحث مربوط به انتقال مرکز سیاسی ایران به نقطه‌ای دیگر در کشور، گفت: تهران حتی اگر پایتخت نیز نباشد، دارای ویژگی‌هایی است که در 20 سال آینده نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.
رییس‌جمهوری تأکید کرد: دولت آماده است تا با همفکری و همکاری مجموعه مدیریت شهری، برای حل مشکلات پایتخت و شهرک‌های اقماری‌اش پیش قدم شود.
دکتر روحانی لزوم تقسیم کار میان دولت، شهرداری و شورای شهر به منظور خدمت‌رسانی به مردم تهران را یادآور شد و خواستار برنامه‌ریزی و همفکری همه نهادهای مسئول در کاهش هزینه‌ها و به دست آوردن درآمد پایدار برای اداره شهر شد.
رییس‌جمهوری حضور دکتر قالیباف در مقام شهردار تهران را مغتنم خواند و با اشاره به ترکیب خوب و وجود چهره‌های شاخص در شورای شهر اظهار امیدواری کرد که پایتخت ایران اسلامی مایه آبرو، آرامش و راحتی برای گردشگران خارجی و ساکنین این شهر شود.
دکتر روحانی با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد دولت الکترونیک، گفت: ارائه تسهیلات به شهروندان از طریق ابزار نوین و مدرن می‌تواند در حل برخی از مشکلات پایتخت مؤثر باشد و این روش باید در مراکز دیگر خدمت‌رسانی مورد توجه قرار گیرد.
رییس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از عمل نشدن به طرح جامع و تفضیلی تهران، گفت: امروز در شهر شاهد ساخت بناهایی هستیم که فاقد هویت هستند و در معماری آنها هیچ اثری از تمدن اسلامی و ایرانی به چشم نمی‌خورد.
دکتر روحانی بخشی از وظیفه مجموعه مدیریت شهری را نظارت بر ارائه مجوزها برای ساخت برخی ساختمان‌های بلندمرتبه دانست که در کوچه‌های باریک احداث می‌شوند و متأسفانه حتی حریم پیاده‌روها و معابر را تحت تأثیر قرار داده است.
رییس‌جمهوری ضرورت استفاده از تجربیات سایر شهرهای بزرگ دنیا در نوسازی بافت‌های فرسوده با اتکا به منابع غیردولتی را خاطر نشان ساخت و گفت: باید اداره شهر به مردم واگذار شود و دولت و شهرداری‌ها تسهیلات و زمینه را برای حضور بخش خصوصی فراهم نمایند.
دکتر روحانی تأکید کرد: داشتن پول برای انجام امور همیشه راهگشا نیست، هنر این است که مجموعه دستگاه‌های مسئول با اتکا به منابع غیردولتی نسبت به رفع نیازهای شهر اقدام نمایند.
رییس‌جمهوری با تأکید بر حل معضل حمل و نقل عمومی در تهران گفت: دولت در نظر دارد در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی 30 هزار تاکسی و 12 هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری پایتخت اضافه کند.
دکتر روحانی در زمینه مبارزه با آلودگی هوا گفت: بنزین تهیه شده در پتروشیمی‌ها دارای آثار منفی در آلودگی هوای شهر بود و امروز شاهد هستیم که با حل این مسأله روزهای پاکیزه در تهران افزایش پیدا کرده است.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه دولت در قضیه مبارزه با فساد جدی است، خواستار همراهی شهرداری و شورای شهر تهران برای مبارزه با زمین‌خواری شد و گفت: رییس سازمان حفاظت از محیط زیست گزارشی ارائه کرده که بر اساس آن مجوز ساختمان‌سازی در پارک ملی پردیسان داده شده که جای سوال دارد که چه مقامی این مجوز را صادر کرده و چرا نظارتی بر این امر نمی‌شود؟
دکتر روحانی با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا تهران نیازمند این تعداد ساختمان تجاری است؟ خواستار نظارت بیشتر مجموعه شهری بر برج‌سازی در این کلان شهر شد.
پیش از سخنان رییس‌ جمهوری دکتر احمد مسجد جامعی رییس شورای شهر تهران ضمن ابراز خرسندی از استقرار مناسبات مبتنی بر اخلاق و ادب بر روابط دستگاه‌ها به توصیه رهبر معظم انقلاب در خصوص همکاری بیشتر مجموعه مسئولان شهر تهران و دولت اشاره کرد و گفت: امروز زمینه لازم برای حل مشکلات مردم بیش از پیش مهیا شده است.
همچنین دکتر محمدباقر قالیباف در ادامه با تأکید بر اینکه همه مسئولان باید با عزم ملی و مدیریت جهادی از فرصتی که در اختیارشان قرار گرفته، برای ایجاد حماسه اقتصادی و فرهنگی استفاده کنند، گفت: اگر همدلی و همراهی بین مجموعه مدیریت شهری و دولت وجود داشته باشد هیچ مشکل لاینحلی در تهران باقی نمی‌ماند و چالش‌های بزرگی نظیر آلودگی هوا حل خواهد شد.
شهردار تهران با اشاره به وضعیت تهران به عنوان ام‌القرای کشور گفت: همه اعضای شورای شهر و مسئولان شهرداری تهران در راه تحقق حماسه اقتصادی و فرهنگی به خواست مردم و رهبری است، یکصدا هستند و تلاش می‌کنند تا بار مشکلات تهران را تا جای ممکن از دوش دولت بردارند.
شهردار تهران ضمن ابراز خرسندی از همکاری و تفاهم دولت با مجموعه مدیریت شهری برای حل مشکلات این کلان‌شهر، گفت: وظیفه من به عنوان شهردار تهران ایجاب می‌کند تا به منظور تحقق مدیریت جهادی و باورهای انقلابی با دولت بیش از پیش همکاری کنم.
قالیباف در عین حال افزود: موقعیت ویژه تهران می‌طلبد که دولت نیز به صورت عملی و کیفی در حل مشکلات این شهر قدم پیش بگذارد تا با همدلی، مدیریت صحیح و اصلاح ساختارها مشکلات مردم بیش از قبل مرتفع شود.
در این جلسه هر یک از حاضران در خصوص مهمترین مسایل پایتخت ایران اسلامی نظیر آلودگی هوا ،توسعه حمل و نقل عمومی، حفاظت از بناها و نمادهای تاریخی، رشد کمی و کیفی شهر، تأمین سلامت پایتخت‌نشینان، مدیریت یکپارچه شهری، انتخابات شورا‌یاری‌ها، مدیریت بحران و مسأله حریم و شهرک‌های اقماری مطالبی عنوان کردند.

شناسه خبر: 78616

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده