دکتر جهانگیری در دیدار رییس مجلس سنای بولیوی:

توسعه همکاریهای پارلمانی کمکی سازنده به توسعه روابط ایران و بولیوی است

معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر لزوم توسعه همکاریهای مجالس ایران و بولیوی گفت: جمهوری اسلامی ایران از همکاری مجالس دو کشور استقبال می کند و معتقدیم همکاری های پالمانی ایران و بولیوی می تواند کمک سازنده ای به روابط دو کشور باشد.

شناسه خبر: 78570 -

شنبه 24 خرداد 1393 - 09:48

دکتر اسحاق جهانگیری عصر جمعه به وقت بولیوی در دیدار " اوخینو روخاس" رییس مجلس سنای بولیوی که در محل اقامت معاون اول رییس جمهور کشورمان برگزار شد؛ اظهار داشت: بولیوی کشوری انقلابی و با مردمی مبارز است که در مقابل نظم امپریالیستی حاکم مبارزه می کند.
معاون اول رییس جمهور ضمن تبریک به مناسبت برگزاری پنجاهمین سالگرد تاسیس گروه 77 در کشور بولیوی خاطرنشان کرد: این اتفاقی بزرگ و تاریخی برای کشور بولیوی محسوب می شود وامیدواریم دستاوردهای مطلوبی به همراه داشته باشد.
دکتر جهانگیری از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط در تمامی زمینه ها با کشور بولیوی خبر داد و افزود: ایران آماده است تجربیات و دانش خود را در اختیار کشور دوست بولیوی قرار دهد.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به وجود ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان در دو کشور خاطر نشان کرد: زمینه های فراوانی در همکاری های اقتصادی دو کشور وجود دارد که باید با شناسایی و فعال نمودن این ظرفیت ها نسبت به افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور اقدام کنیم.
دکتر جهانگیری در ادامه نیز از مواضع بولیوی در مجامع بین المللی به خصوص در دفاع از حقوق هسته ای ملت ایران قدردانی کرد.
رییس مجلس سنای بولیوی در این دیدار با تاکید بر لزوم تقویت و تعمیق روابط دو کشور گفت: اگرچه فاصله جغرافیایی دو کشور زیاد است اما ، علم و تکنولوژی می تواند دو کشور را به هم نزدیک سازد.
اوخینو روخاس با اشاره به دانش و توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف اظهار داشت: بولیوی علاقمند است از دانش و تجربیات ایران به خصوص در بخشهای تجاری و اقتصادی بهره مند شود.
وی افزود: علاقه مندیم در هزاره سوم با همکاری جمهوری اسلامی ایران نقش فعال و سازنده ای در سازمان ملل داشته باشیم.

شناسه خبر: 78570

- سفرهای خارجی

- معاون اول