دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز پنجشنبه در جشن "انتظار و امید" با تاکید بر اینکه مردم در انتخابات خرداد 92 راه اعتدال و میانه روی را برگزیدند، تاکید کرد که این راه بازگشت ناپذیر خواهد بود.|>"> دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز پنجشنبه در جشن "انتظار و امید" با تاکید بر اینکه مردم در انتخابات خرداد 92 راه اعتدال و میانه روی را برگزیدند، تاکید کرد که این راه بازگشت ناپذیر خواهد بود.|>" /> دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز پنجشنبه در جشن "انتظار و امید" با تاکید بر اینکه مردم در انتخابات خرداد 92 راه اعتدال و میانه روی را برگزیدند، تاکید کرد که این راه بازگشت ناپذیر خواهد بود.|>" />

رییس جمهوری در جشن انتظار و امید:

راه اعتدال و میانه روی، برگشت ناپذیر است

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز پنجشنبه در جشن "انتظار و امید" با تاکید بر اینکه مردم در انتخابات خرداد 92 راه اعتدال و میانه روی را برگزیدند، تاکید کرد که این راه بازگشت ناپذیر خواهد بود.

شناسه خبر: 78531 -

پنجشنبه 22 خرداد 1393 - 13:39

رییس جمهوری در این مراسم که به مناسبت تقارن میلاد آخرین منجی بشریت و اولین سالروز تحقق حماسه سیاسی مورد انتظار رهبر فرزانه انقلاب برگزار شد، به تشریح مفهوم اعتدال و میانه روی پرداخت و گفت: اعتدال و میانه روی به معنای انتخابی میان حق و باطل ، راست و دروغ و یا منافع ملی و از بین بردن منافع ملی نیست.
دکتر روحانی اظهارداشت: اعتدال یک روش و بینش است .سیره پیامبر عظیم الشان اسلام و سراسر زندگی، جمالش، کمالش و اخلاقش، اعتدال بود.
رییس جمهوری همچنین اشاره کرد که مردم ایران در 24 خرداد 92 با حضور گسترده خود پای صندوق های رای، به همه جهانیان اعلام کردند که در کشور ما، رقابت، رقابتی جوانمردانه خواهد بود و ما رودرروی هم صف نمی کشیم بلکه در کنار صندوق های رای به صف می ایستیم.
دکتر روحانی که اظهاراتش با تشویق های حاضران توام بود، افزود: ملت ایران در خرداد پارسال امید آفریدند ، امید نه تنها برای ملت ایران که برای همه جهان بود و این مبالغه نیست؛ چرا که هر مسوول خارجی را دیدیم ،گفتند که انتخابات خرداد ایران برای همه ما امید آفرین بود.
رییس جمهوری گفت: ما در کنار جشن بزرگ انتظار و نیمه شعبان به حجت خدا می گوییم که همچنان دلبسته او هستیم و در انتظار او چشم به راهیم و می گوییم راهش و مسیرش را برای ظهور هموار می سازیم.
دکتر روحانی تصریح کرد: ما به او می گوییم مهدی جان، از خرداد پارسال ملت ما با دست و زبان توانمندش، خرافه ها را زدود.
" ملت ما سال گذشته در انتخابات، در برابر مولایش و امامش سر فرود آورد و در برابر خرافه گرایی از او و امام عصر عذرخواهی کرد".
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که دولت ، دولت همه مردم خواهد بود و در برابر همه موافقان، حامیان، منتقدان و حتی مخالفان سر تعظیم و تکریم فرود می آورد و گرچه گروهی با زبان تکریم با دولت سخن نگویند؛ اما پاسخ این دولت و حامیان واقعی آن به آنان ،با ادب و کرامت خواهد بود.
رییس جمهوری گفت: ما برای صلح و آشتی و برادری کنار هم جمع شدیم. امروز روز وحدت و اتحاد است و روز نفاق و شکاف و فاصله نیست.
دکتر روحانی که صحبتهایش پی در پی با حمایت ها و تشویق های حاضران قطع می شد، اظهارداشت: امروز روز برچسب زدن به یکدیگر نیست بلکه روز چسبندگی بیشتر جامعه است.
خبر تکمیلی متعاقبا مخابره می شود.

شناسه خبر: 78531

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبط

اخبار برگزیده