رییس جمهوری ایران روز سه شنبه به سفر رسمی دو روزه خود به ترکیه پایان داد و آنکارا را به قصد تهران ترک کرد.|>"> رییس جمهوری ایران روز سه شنبه به سفر رسمی دو روزه خود به ترکیه پایان داد و آنکارا را به قصد تهران ترک کرد.|>" /> رییس جمهوری ایران روز سه شنبه به سفر رسمی دو روزه خود به ترکیه پایان داد و آنکارا را به قصد تهران ترک کرد.|>" />

دکتر روحانی آنکارا را به مقصد تهران ترک کرد

رییس جمهوری ایران روز سه شنبه به سفر رسمی دو روزه خود به ترکیه پایان داد و آنکارا را به قصد تهران ترک کرد.

شناسه خبر: 78452 -

سه شنبه 20 خرداد 1393 - 16:26

در جریان سفر دکتر حسن روحانی به آنکارا که به دعوت رسمی "عبدالله گل " رییس جمهوری ترکیه انجام گرفت، 10 سند همکاری میان دو کشور امضا شد؛ اسنادی که به گفته مقام‌های ارشد ایران و ترکیه، فصل نوینی را در روابط دو کشور می‌گشاید.
دکتر روحانی در جریان این سفر با رییس جمهوری و نخست وزیر ترکیه دیدارهای جداگانه‌ای داشت و در جمع بازرگانان و صاحبان بزرگ صنایع این کشور سخنرانی کرد.
همچنین نخستین نشست شورای راهبردی روابط ایران و ترکیه نیز روز دوشنبه با حضور روسای جمهوری دو کشور و هیات‌های عالیرتبه همراه آنان، برگزار شد.
مقام‌های ارشد دو کشور در جریان این سفر اطمینان دادند که تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا رقم مبادلات تجاری سالانه دو کشور را به 30 میلیارد دلار برسانند و برای تحقق این امر از هیچ تلاشی برای گسترش فعالیت بخش های خصوصی دو طرف، دریغ نمی‌کنند.
رییس جمهوری ایران را در این سفر شماری از وزیران اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کابینه همراهی می‌کردند.

شناسه خبر: 78452

- سفرهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده