دکتر حسن روحانی رییس جمهوری عصر دوشنبه با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.|>"> دکتر حسن روحانی رییس جمهوری عصر دوشنبه با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.|>" /> دکتر حسن روحانی رییس جمهوری عصر دوشنبه با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.|>" />

رییس جمهوری ایران و نخست وزیر ترکیه مذاکره کردند

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری عصر دوشنبه با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

شناسه خبر: 78368 -

دوشنبه 19 خرداد 1393 - 19:10

طرفین در این دیدار، ضمن بررسی مهمترین مسایل مرتبط با روابط دوجانبه، راهکارهای اجرایی شدن اسناد امضا شده در جریان این سفر را مورد بررسی قرار دادند.
همزمان وزرای دولت که همراه رییس جمهوری به آنکارا سفر کرده‌اند با همتایان ترک خود پیرامون مسایل تخصصی و زمینه‌های فعالیت مشترک بویژه در خصوص اسناد امضا شده میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند. همچنین در این دیدارها که بصورت جداگانه برگزار شد، چگونگی عملیاتی شدن توافق‌های انجام شده و راهکارهای تسریع در اجرای این توافق‌ها مورد بررسی قرار گرفت.
در جریان سفر دکتر روحانی رییس جمهوری و هیات همراه به ترکیه، 10 سند همکاری در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور امضا شد. وزرای خارجه، نفت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، کشور، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقتصاد و دارایی و رییس کل بانک مرکزی، رییس جمهوری را در این سفر همراهی می‌کنند.

شناسه خبر: 78368

- سفرهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده