با حضور روسای جمهوری دو کشور؛

ایران و ترکیه 10 سند همکاری امضا کردند

مقام‌های بلندپایه ایران و ترکیه روز دوشنبه با حضور روسای جمهوری دو کشور ، 10 سند همکاری امضا کردند؛ اسنادی که راه گسترش و تعمیق روابط تهران – آنکارا را بیش از پیش هموار می‌سازد.

شناسه خبر: 78325 -

دوشنبه 19 خرداد 1393 - 14:19

دکتر "حسن روحانی" و "عبدالله گل" پس از دیدار و گفت و گوی دوجانبه که در آن مهمترین مسایل مورد علاقه دو طرف در عرصه های منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث قرار گرفت، در مراسم امضای اسناد همکاری مشترک حضور یافتند.
موافقت نامه تولید فیلم مشترک، برنامه مبادلات فرهنگی علمی و آموزشی، برنامه اجرایی همکاری گردشگری، برنامه اجرایی میراث فرهنگی، همکاری های پستی، همکاری های موسسات استاندارد، ضمیمه توافقنامه گمرکی(سرواسن دره)، ضمیمه توافقنامه گمرکی (رازی کاپی کوی)، سند همکاری در مسایل مربوط به ثبت احوال اتباع دو کشور و سند مربوط به سرمایه گذاری دو کشور 10 سندی بود که در این مراسم به امضای مقام‌های بلند پایه ایران و ترکیه رسید.
رییس جمهوری را در سفر رسمی دو روزه به ترکیه ، وزیران خارجه ، راه و شهرسازی ، نفت، ارتباطات و فناوری اطلاعات ، کشور ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و اقتصاد ، رییس دفتر رییس جمهوری و رییس کل بانک مرکزی و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری همراهی می کنند.
دکتر روحانی پس از ورود به آنکارا از سوی "عبدالله گل " رییس جمهوری ترکیه در کاخ ریاست جمهوری این کشور ، مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

شناسه خبر: 78325

- سفرهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده